999 rezultate për

punojne

Punojnë por sërish në mjerim: INSTAT zbulon shifrat e dhimbshme të Shqipërisë Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4%
Ilda flet për jetën luksoze: S'jam pabukse si ata që punojnë në TV unë, jam familje bejlerësh (VIDEO) Largimi i moderatores së njohur Ilda Bejleri nga Digitalb, pas 11 vitesh në ekran, u komentua gjatë, e kjo edhe për shka
Punonjësit e stresuar duhet të punojnë katër ditë në javë htimi i punës është i lodhshëm për të gjithë, dhe diskutimet për orare më të shkurtra kanë marrë hov sërish duke triumfu
Protesta e fermerëve, reagon Bashkia Korçë: Nuk do lejohen të punojnë Mëngjesin e sotëm, fermerët e Korçës kanë zhvilluar një protestë kundër mbylljes së tregut të fruta-perimeve, ku ata shi
Thaçi: Të burgosurit tashmë mund të punojnë jashtë burgut Kjo do të bëhet e mundur përmes një udhëzimi administrativ që pritet të nënshkruhet javën e ardhshme nga Ministria e Dre
Emigrantët kthehen në shtetet ku jetojnë dhe punojnë, rradhë të gjata në pikat kufitare Pas pushimeve në Shqipëri, emigrantët kanë nisur të rikthehen në shtetet ku jetojnë dhe punojnë. Për këtë arsye, në p
Arsimi, dekurajues: 18% e personave me shkollë të lartë "nuk duan" të punojnë Sistemi arsimor në vend, vit pas viti ka humbur lidhjet me tregun e punës, për shkak se diplomat e prodhuara nuk përputh
Gratë të cilat punojnë kanë këtë përfitim tepër të rëndësishëm shëndetësor Te keni një punë me pagë mund të i mbrojë gratë nga humbja e kujtesës kur janë në një moshë më të vjetër, kjo sipas një
Sa ditë në javë duhet të punojnë personat mbi moshën 40 vjeç Ekspertët australianë kanë publikuar një raport i cili tregon se personat mbi moshën 40-vjeçare performojnë më së miri k
Policët holandezë po bashkëpunojnë me bandat kriminale Sindikatat e policisë holandeze kanë bërë thirrje për trajnime të veçanta për t’iu rezistuar qasjeve të bandave kriminal
8 këshilla për ata që punojnë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i
Puna juaj është përpara kompjuterit? Ju duhet kjo vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta, ndaj ata që pu
Sa orë punojnë gratë shqiptare në shtëpi? Shqipëria është vendi i parë në Evropë, i padiskutueshëm, sa i përket punës së papaguar që bëjnë gratë, pra punëve shtëp
Merr zjarr apartamenti në Lushnje Flakët kanë përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Lushnje. Shërbimet zjarrfikëse ndodhen në ven
Mjaftojnë 10 mijë lekë në muaj policisë dhe furgonat punojnë në të zezë Transporti ndërqytetës i udhëtarëve Laç-Tiranë kryhet me makina 5-7 vendesh të palicencuara, nën “hundën” e policisë dhe
Puna në fundjavë rrit rrezikun për depresion Nëse vazhdimisht jeni duke punuar jashtë orarit dhe më shumë sesa ç’rekomandohet, le t’ju rikujtojmë sa e rëndësishme ës
Skandaloze, policët që po punojnë jashtë orarit nuk paguhen Një punonjës policie ka denoncuar mashtrimin e radhës së Ramës dhe vartësve të tij të bindur në Polici, që premtuan një
Të rinjtë maqedonas e urrejnë të punojnë punë fshati Të dhëna shqetësuese për fermerët e rinj. Shteti po mundohet që ta përmirësojë gjendjen, por edhe më tej numri i tokave
Vuçiç: Shërbimet sekrete ndalën korrigjimin e kufirit Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka zgjedhur të dielën, disa dite pas Samitit të Berlinit për të çërguar një porosi
Berisha: Argatët e Vuçiçit në Tiranë dhe Prishtinë po punojnë për Serbinë e Madhe në Berlin Samiti i Berlinit pritet të mbahet gjatë ditës së sotme, por kjo sipas ish-kryeministrit Berisha ka të bëjë me përgatitj