999 rezultate për

punoj

Baret dhe restorantet pritet të punojnë deri në orën 23:00 Nga data 21 e këtij muaji në Maqedoni, objektet gastronomike do të punojnë me orar të ri, më të zgjatur të punës. Mi
Filipçe: Nga 21 janari bar kafet dhe restorantet do të punojnë deri në këtë orë Nga 21 janari bar kafet dhe restorantet përsëri do të punojnë deri në orën 21:00. Ministri i Shëndetësisë, Venko Fil
Përfshihet nga flakët rrobaqepsia në Tiranë Një rrobaqepsi është përfshirë nga flakët pak më parë në Tiranë. Deri më tani, raportohet vetëm për dëme materiale. S
"Makinat e votimit nuk punojnë mirë", zyrtarët përgënjeshtrojnë Trump Zyrtarët zgjedhorë në Xhorxhia që po ndjekin balotazhin për dy vendet e këtij shteti në Senat, iu kundërpërgjigjën një p
Dy kosovarë bashkëpunojnë me serben për të vjedhur makinën por surprizohen nga rumuni Po tentonin të hapnin me forcë derën e një makine të parkuar në rrugën Carducci në Trieste e më pas ta vidhnin, por surp
Zbardhen të dhënat, të vjetrit në vend punojnë më shumë se të rinjtë në Shqipëri Meshkujt shqiptarë mbi moshën 50 vjeç rezultojnë se janë më aktivë në tregun e punës, në raport me femrat, por edhe pjes
Sot kryetar bashkie, Erion Isai: Nuk do të punoj më kurrë aktor! Vitin e shkuar Erion Isai u zgjodh si kryetar bashkie i Kolonjës dhe në këtë mënyrë ai vendosi të zhvendosej bashkë me f
Pioli lojtarëve të Milanit: Të punojmë fortë që të kthehemi në Ligën e Kampionëve Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka kërkuar nga lojtarët të punojnë fort në mënyrë që të rikthehen në Ligën e Kampionëv
Qytetet shqiptare me burrat dhe gratë më “dembelë” Në fund të tremujorit të tretë në vend kishte 943 mijë persona të konsideruar inaktivë, të cilët janë mbi 15 vjeç dhe të
Te Juventusi po punojnë për merkaton e janarit, synohet eksperienca Pjesa e parë e aventurës në stolin e Juventusit për Andrea Pirlon ka qenë me emocione të alternuara. Juventusi nuk është
Sashko Nikollov merr kryesinë e Komunës së Shtipit Kryetari i ri i Komunës së Shtipit, Sashko Nikollov, ka marrë sot zyrtarisht postin nga anëtarët e Komisionit Komunal Zg
Qeveria miraton masat e reja anti-COVID Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë, Avdullah Hoti, Qeveria ka miratuar masat e reja ndaj pandemisë COVID-19, të cilat
Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, vdes 50 vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë, ku një 50 vjecar ka gjetur vdekjen si pasojë e asfiksimit.
Gjoba nga 3 mijë deri në 30 mijë euro për lokalet që punojnë pas orës 18:00 (VIDEO) Kush I mban hapur lokalet dhe objektet hotelierike pas orës 18:00 do të dënohet nga 3 000 deri në 30.000 euro, ndërsa ob
Bino: Po punojmë për gjurmim të rasteve të reja nëpërmjet aplikacioneve në telefon Në mbledhjen e sotme të Komitetit të Ekspertëve ku nuk munguan as ekspertët turq, shefja e departamentit të sëmundjeve i
MAQEDONI/ Lokalet të mos punojnë pas orës 18! Në qendër hapen kioska druri për shitjen e pijeve (VIDEO) Objektet hotelierike janë rrezik serioz për përhapje të koronavirusit, prandaj e kufizuam orarin e tyre të punës deri në
Conte këshillon Hakimin: Duhet të mësojë të mbrohet Trajneri i Inter, Antonio Conte, foli për gazetarët para ndeshjes me Borussia Dortmund në Ligën e Kampionëve. Conte,
Nga nesër kufizohet lëvizja, Manastirliu sqaron si do të pajisen me autorizim personat që punojnë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar sot se ka firmosur udhëzimet për kufizimin e qarkullimit të qy
Këto janë të gjitha masat që pritet të hyjnë në fuqi nga nesër në Kosovë Ministria e Shëndetësisë pritet që sot gjatë ditës të publikojë masat e reja anti-Covid të cilat do të hyjnë në fuqi nga
"Krisje" mes Zidane dhe Iscos? Ky është reagimi i trajnerit të Realit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane insiston se nuk ka probleme me mesfushorin Isco. Spanjolli u dëgjua në kame