999 rezultate për

puno

"Ndoshta Rama nuk punon fare", eksperti flet për të dielën pa makina Eksperti i ekonomisë Artur Sulçe në një intervistë për Fax news ka thënë se deklaratat e kryeministrit Rama për të dielë
''Një plumb hyri në derën e gjitones'' komshija tregon tmerrin e eliminimit të të riut Eliminimi mafioz i 25 vjeçarit ka tronditur qytetin e Vlorës. Një fqinje, pohon se i riu nuk ishte person problematik
Ancelotti: Kënaqësi të punosh në Angli, në Itali shumë dhunë dhe presion Carlo Ancelotti ka drejtuar në Itali, Spanjë, Francë dhe Angli. Gjithkund ka kaluar shumë mirë, por askund si në ishull.
33 epidemiologë në grevë: S'morëm as pagë lufte Rreth 33 punonjës të Qëndrës Shëndetësore Epidemiologjike kanë nisur grevën, pas pretendimit se nuk kanë marrë ende paga
Infermierja ruse merr masë disiplinore, punon me të brendshme në pavionin e meshkujve (FOTO LAJM) Po bën xhirron e rrjetit një infermiere në Rusi e cila ka dalë me të bredshme dhe pajisjet mbrojtës për koronavirusin.
Rama nuk hap transportin publik në Shqipëri: Lokalet të punojnë pa orar! Kryeministri Edi Rama ka folur sërish në lidhje me masat e marra ndaj COVID-19 në Shqipëri, duke theksuar se e vetmja gj
Kërcënoi me armë policin, përfundon në pranga i riu Një i ri ka përfunduar në prangat e autoriteteve në Shkup. Gjatë mbrëmjes së djeshme, respektivisht në ora 21.30 poli
Klandestinë drejt SHBA, Kanadasë dhe Anglisë: Mes të arrestuarve edhe dy policë 16 persona janë arrestuar me urdhër të SPAK lidhur me operacionin e zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga Policia e Shtetit n
Tare po punon për të transferuar Kumbullën te Lazio Lazio po e jep maksimumin për të angazhuar mbrojtësin e Veronas, Marash Kumbulla, por po përballet me konkurrencë të Ars
Sugjeroi që këngëtarët të punojnë në ndërtim, ministrja: U keqkuptova! Deklarata e ministres Anila Denaj se këngëtarët e artistën të punojnë në ndërtim gjatë pandemisë, shkaktoi shumë reagime
Vodhën para, procedohen penalisht 10 punonjës së Postës Njësia për Krime Ekonomike dhe Kompjuterike pranë Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup do të parashtrojë kallëzim pen
Kërkuan pagën e luftës, pushohen nga puna 20 punonjës fasonerie 20 punonjës të një fasoneria janë pushuar nga puna, pasi kërkuan pagën e luftës. Vetëm sepse kanë shprehur pakënaqësi
I vodhën çantën plot me lekë punonjësit të postës, arrestohen dy të rinj në Fier Policia e Fierit ka zbardhur vjedhjen ndaj punonjësit të postës, dhe ka arrestuar dy persona. Pas njoftimit të marrë
"Artistët të punojnë në ndërtim", kitaristi i njohur i përgjigjet ministres: Mortja që s’të ha! Ditën e sotme ministrja Denaj deklaroi se edhe këngatarët, artistët ti kthehen punës në sektorin e ndërtimit. Kjo de
Ambasada kroate dhuron maska e veshje mbrojtëse për punonjësit e policisë (VIDEO) Ambasada e Kroacisë ka dhuruar 50.000 maska dhe 500 veshje mbrojtëse për Policinë e Shtetit. Ambasadori i Kroacisë z
Dëmtohet punëtori në Durrës, arrestohet pronari i hotelit ku punonte Policia e Durrësit ka arrestuar një 68-vjeçar për shkak se një punëtor është rrëzuar teksa ishte duke kryer punime në ho
''Punoni nga shtëpia nëse mundeni'', Manastirliu ka një video-mesazh për qytetarët (VIDEO) Ministrja e Shëdetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në facebook, i ka bërë thirrje t
''Çmendet'' 52 vjeçari, zihet me gruan dhe bën gabimin fatal kur polcia i shkon në shtëpi Policia ka arrestuar një 52-vjeçar për shkak se ka ushtruar dhunë ndaj gruas së tij, dhe më pas iu ka drejtuar armën dhe
Vijonin të ndërtonin pa leje në Ksamil: Arrestohen 7 persona, mes tyre 5 punonjës të IKMT-së Policia e Sarandës dhe Forcat Operacionale kanë arrestuar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoratit Komb
''Duam pagën e luftës'', 250 punonjës fasonerie në Vlorë ngrihen në protestë Vijojnë protestat e punonjësve të fasonerisë të cilët ende nuk kanë marrë një përgjigje përsa i përket pagës së luftës.