999 rezultate për

punimeve

Komisioni Hetimor vendos nesër fatin e Metës, zgjaten afatet e punimeve Komisioni Hetimor do të mblidhet ditën e nesërme në orën 11:00 për të vendosur fatin e Presidentit Meta. Mësohet se
2 viktima: Arrestohen 2 persona, në kërkim administratori i firmës skela "Syla" Ditën e djeshme, 2 punëtorë gjetën vdekje të menjëhershme si pasojë e shembjes së skelës, teksa po rikonstruktonin një p
Merr formë Arena Kombëtare, nis puna për ndërtimin e fushës (VIDEO) Arena Kombëtare është shumë pranë përfundimit. Impianti i cili nisi të ndërtohet në vitin 2016 tashmë është më pranë se
Fasada dhomat e stolat/ "Arena Kombëtare"në fazën finale, shijoni pamjet fantastike (FOTO LAJM) Stadiumi i ri kombëtar është futur në fazën e fundit të punimeve. Teksa konstruksioni metalik apo pjesa e betonit ka për
Rruga e Arbrit, kompania braktis tunelin e shembur Tuneli i shembur i Murrizës në Rrugën e Arbrit nuk mund të riparohet dhe do të braktiset. Këtë e pohoi për Exit.al një n
Ura më e lartë në Ballkan dhe punonjës të vdekur: Fakte intereresante për autostradën "Arbën Xhaferri" Punimet për ndërtimin e Autostradës “Arbën Xhaferi” e cila është lëshuar për qarkullim të mërkurën (29 maj 2019) kishin
"Arena Kombëtare" drejt përfundimit, Rama dhe Duka inspektojnë punimet (VIDEO) Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, së bashku me kryeministrin Rama kanë inspektuar vijimin e punimeve për përfundimin e
Kujdes në "Mbikalimin Kashar-Rinas", ARRSH tregon si do devijohet trafiku Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të një postimi në faqen zyrtare ka njoftuar të gjithë përdoruesit e rrugës Tiranë-Durr
Ekskavatorët e ‘Veliera’ në Durrës prishin muret e konakut të Princ Vidit Rifillimi i punimeve për ndërtimin e projekti ‘Veliera’ në Durrës u krye pa monitorim arkeologjik, duke sjellë shkatërri
Vjen një lajm i mirë për autostradën Tiranë-Elbasan, hapet për qarkullim një krah Autoriteti Rrugor shqiptar njofton se duke nisur nga data 14 mars do të hapet njëri krah i autostradës Tiranë – Elbasan.
Bashkia e Tiranës njofton nisjen e punimeve në shkollën 9-vjeçare “Gustav Majer” Sqarimi i plotë i Bashkisë së Tiranës: Në vijim të punës për përmirësimin e kushteve të mësimit për nxënësit e të
Shqiptari ndërron jetë gjatë punimeve në stadium, ky është gjesti i madh i skuadrës greke Një 60-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa ishte duke punuar në ndërtimin e stadiumit të ekipit të AEK, në Athinë.
Vettingu i pedagogëve, fillon tmerri për kopjacët dhe mashtruesit me punimet shkencore Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit…. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e s
Kur Lekaj do ta gjobisë Bechtel Enkën? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e shqiptimit të penalltisë ndaj konsorciumit turko
Bie kërkesa për të ndaluar ndërtimin e 3 HEC-eve në Valbonë Gjykata e Apelit në Shkodër ka refuzuar të pranojë sot kërkesën për ndalimin e punimeve për ndërtimin e tre hidrocentral
Kosovarët ia mësyjnë Merdarës, autoritetet këshillojnë pika të tjera kufitare Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar dhe Ministria e Punëve të Brendshme kanë lutur gjithë qytetarët e Kosovës dhe ba
Ndahen edhe 350 mijë euro për memorialin Ibrahim Rugova Komuna e Istogut sot ka nënshkruar marrëveshje me Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës(AMKMK), me
Nesër fillon të ndërtohet edhe një rrugë në Kosovë Ministria e Infrastrukturës njofton se nesër do të mbajë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin
Për shkak të punimeve teknike ndërpritet uji i pijshëm në Drenas Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina” sh.a, njofton të gjithë konsumatorët e Komunës së Drenasit se, gjatë ditës
Shpërdoroi detyrën, KLSH bën kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Kukësit KLSH ka kallezuar ne Prokurori kryebashkiakun e Kukesit pasi nga auditimi ka reazultuar se dëmi ekonomik i shkaktuar nga