999 rezultate për

puneve

SHBA në ''ethet'' e koronavirusit, papunësia mbërrin nivel rekord Edhe SHBA-të po përballen me luftën ndaj pandemisë botërore. Përveç të prekurve një tjetër sfidë është dhe numri i perso
U bë Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dorëhiqet nga posti i kryekomunarit Që nga e hëna, kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë edhe pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme në Q
Pacolli mesazh publik: Shmangni udhëtimet drejt Iranit dhe Irakut Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që t’i shmangen udhëtimit dre
Viti 2019, Kosova nuk mori asnjë njohje të pavarësisë Kosova nuk ka marrë asnjë njohje të re gjatë vitit 2019 dhe për më shumë është ballafaquar me diplomacinë agresive të sh
Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, nxjerr njoftimin e rëndësishëm Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jas
Republika e Ganës shpjegon pse tërhoqi njohjen e Kosovës Republika e Ganës është vendi i 16-të që tërhoqi njohjen e Kosovës, sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivi
Letra për Enverin: Oficerin e Sigurimit në Shkodër e arrestuam se ndihmoi një vajzë për qëllime të ulëta Publikohet dokumenti arkivor me raportin “Tepër sekret” të vitit 1980, ku Ministri i Punëve të Brendëshme, Feçor Shehu,
Rrini larg sapunëve dhe detergjentëve, rrezikoni trurin e fëmijës suaj Kimikatet që përdoren në produktet plastike, sapun, kozmetikë dhe produket e pastrimi kanë drejtpërdrejt lidhje me intel
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit Shtyrja e çeljes së negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë, nuk është në interes të Bul
Spasovski: Deri më 21 tetor duhet të formohet grup pune për “Veting” Qeveria në seancën e djeshme e miratoi informacionin dhe Propozim – planin për masa, aktivitete dhe dinamikë të zbatimit
12 ministritë që parashikohet të mbesin Përgjysmimi i numrit të ministrive po vazhdon të jetë premtim i partive politike tash e disa vjet me radhë. Ndonëse deri
Ministri i punëve të brendshme në Greqi: Nuk ndryshon Marrëveshja e Prespës Takis Teodorikakos, Ministri i punëve të brendshme në Greqi ka deklaruar se Marrëveshja e Prespës nuk ka kthim mbrapa, d
Nikoqire si Emina Cunmulaj, nusja e milionerit i hyn punëve "me kokë" (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj çdo ditë dhe më shumë na tregon se modestia është aset që nuk e kanë të gjith
Rudina Dembacaj i përvishet punëve në fshat,fansat kapen me detajin që "stonon" (VIDEO) Moderatorja shqiptare Rudina Dembacaj njohet për thjeshtësinë që e karakteriozn si personazh dhe shpirtin e saj humorist
Daçiç reagon pas vendimit për të ndaluar hyrjen në Kosovë të zyrtarëve serbë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar ashpër pas vendimit të fundit të Ministrisë së Punëve t
Asnjë zyrtar i Beogradit nuk do të lejohet të futet në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën.
Pas divorcit, burri i paguan ish-bashkëshortes 27 vjet punë shtëpie Gjatë procedurave të divorcit, gjykata argjentinase vendosi t’i jepte rëndësi punës më të papaguar; punëve të shtëpisë!
Veprim kanibalësh, të ekzekutuarëve në Qafë Bari i nxorrën sytë pas vdekjes Nga Kastriot Dervishi Me vendimin nr.3, datë 3.6.1984 Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë me veprim në Pukë, i deklaroi
Njoftim i rendësishëm: Mos udhëtoni nga Serbia! Ministria e Punëve të Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të shmangin qarkullimin nëpër territorin e Serb
Kosova nuk e liron zyrtarin rus që pengoi policinë, UNMIK të japë llogari Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se gjatë operacionit policor në veri të Kosovës, Policia ka ar