999 rezultate për

punetoreve

Nxirren trupat e pajetë të tre punëtorëve të humbur në Selishtë Tre punëtorët e bllokuar në minierën miniera “Balgjaj”, njësia Administrative Selishtë, një natë janë nxjerrë të pajetë
Nuk i pëlqeu puna, punëdhënësi sulmon dhe plagos me thikë punëtorët Një tjetër punëdhënës përfundoi nën akuzë për dëmtimin e punëtorëve, pasi ishte i pakënaqur me punën e tyre. Fillimisht
Humb jetën zyrtari i LDK-së Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, përmes në njoftimi në profilin e tij zyrtar ka njoftuar se ka vdekur funksionari i LDK
Rezarta Shkurta i del para punëtorëve me "shampanjën" më të re në treg:Të lagi, të lagi! (FOTO LAJM) "Të lagi me shampanjë" është kthyer në "të lagi dezifektues..." Rezarta Shkurta ka marrë masat për të qenë të mbrojtu
Humb jetën nga COVID-19 punonjësi i postës Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka bërë të ditur se një punëtor i Postës së Kosovës, XH.C, ka vdekur
Ekzekutuan biznesmenët në hotel, zbardhen emrat e 3 bashkëpunëtorëve të Lamajt Janë zbuluar emrat e 3 bashkëpunëtorëve të dyshuar të autorit Eduart Lamaj i cili akuzohet për vrasjen e dy biznesmenëve
Lampard mendon ndryshe: Lojtarët nuk duhet të testohen para punëtorëve kyç Për të rinisur kampionatet pritet të merren disa masa strikte, por këto masa nuk po priten mirë sidomos ajo testimeve ma
PSG-ja ia kushton titullin e nëntë punëtorëve shëndetësorë dhe heronjve të përditshëm Pas vendimit të Ligës Profesioniste të Futbollit të Francës (LFP) për të përfunduar edicionin 2019\2020, titulli i Ligue
MAQEDONI/ Qeveria në mbledhjen e sontme solli këto vendime Në seancën e 32-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut janë sjellë një sërë vendimesh që kryesisht ndërlidhen me punësim
Shembull për t'u ndjekur! Danimarka paguan 90 përqind të pagave të punëtorëve Qeveria e Danimarkës ka vendosur të ndihmojë të gjitha kompanitë dhe punëtorët gjatë situatës së krizës për shkak të Cov
Qeveria ndihmon kompanitë në mbulimin e pagave të punëtorëve për dy muaj Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka propozuar një pako emergjente për Qeverinë në situatë
"Pronarët janë me koronavirus", vijon protesta e punëtorëve te fasoneria (VIDEO) Në një situatë kur Shqipëria po përballet me koronavirusin dhe thirrja për këdo është të qëndrojë sa më izoluar, punonjë
Mungojnë punëtorët e kualifikuar, Merkel paralajmëron Gjermaninë Gjermania po përballet me rrezikun e largimit të bizneseve për shkak të mungesës së punëtorëve të kualifikuar, deklaroi
Vdekja e dy punëtorëve në Tiranë, arrestohet biznesmeni i njohur Administratori i firmës “Skela Syla”, Petrit Syla është arrestuar ditën e sotme nga policia. Syla mësohet se po kthehej
"E vrau në banjë": Çfarë u dëshmua në Gjykatë për vrasjen e Indrit Çelajt Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se s
Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur
2 viktima nga shembja e skelës, reagon ISHP: Kemi nisur hetimet ndaj firmave Inspektoriati i Shtetëror i Punës ka reaguar për vdekjen e dy punëtorëve, të cilët u rrëzuan nga skela. Drejtori i Pë
Mësohet gjendja shëndetësore e 3 punëtorëve që u plagosën nga shembja e skelës Gjendja shëndetësore e 3 muratorëve që dje mbeten të plagosur rëndë pas rrëzimit të skelës në një pallat në rrugën “Faik
Rrëshqet dheu në Krujë, bllokohet kjo rrugë Reshjet e shiut gjatë natës kanë sjellë probleme në qytetin e Krujës, ku nuk kanë munguar rrëshqitjet e dheut. Në aksin
Festohet 1 maji në Maqedoninë e Veriut Ndërkohë që për festën e 1 Majit rrugët e kryeqyteti janë zbrazur, pak kilometra larg qendrës së Shkupit kishte atmosfer