999 rezultate për

punetoret

Shefi i bën punëtorët milionerë, iu dhuron 1 miliard paund Një drejtues i një kompanie me bazë në Manchester u ka dhuruar 74 punonjësve të tij një total prej 1 miliard paundësh në
Fusha si në luftë, punëtorët rregullojnë barin gjatë ndeshjes (FOTO LAJM) Tirana dhe Partizani e mbyllën në barazim pa gola derbin e parë të sezonit, që u zhvillua në një fushë në kushte shumë t
Po tallej me punëtorët, si u vetëplagos me armë pronari i karburantit Ditën e sotme, pronari i një karburanti u vetëplagos aksidentalisht me armë zjarri pranë biznesit të tij. Irfan Aziz
Miratohet dhënia e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra për punëtorët e rafinerisë së Ballshit Këshilli i Ministrave ka miratuar dhënien e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra në muaj për punonjësit dhe ish-punonj
Greqia jep lajmin e mirë: Tampon falas për punëtorët sezonalë Dogana e Qafë-Botës pritet të jetë e hapur për gjithë punëtorët sezonalë, në datat midis 25 tetor – 10 nëntor. Punëto
Punëtorët e Facebook deri në verën e 2021 do të punojnë nga shtëpia Rrjeti social Facebook ka zgjatur deri në korrik 2021 modelin e punimit nga shtëpia të cilën e zbaton për shkak të koron
Lajm i mirë! Zgjaten me 90 ditë lejet e qëndrimit për punëtorët sezonalë në Greqi Autoritetet greke të Mbrojtjes Civile njoftuan se në këshillim me Ministrinë e Zhvillimit Rural dhe Ushqimit, zgjatën le
Nuk i pëlqeu puna, punëdhënësi sulmon dhe plagos me thikë punëtorët Një tjetër punëdhënës përfundoi nën akuzë për dëmtimin e punëtorëve, pasi ishte i pakënaqur me punën e tyre. Fillimisht
Punëtorët sezonalë shqiptarë, Greqia merr vendim të ri për kalimet në kufi Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrj
Greqia rishqyrton masat, njoftim i rëndësishëm për punëtorët sezonalë shqiptarë Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrj
Numri i madh i të infektuarve, mbeten të mbyllur kufijtë e BE-së për Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të kaluara, regjistrohen 126 raste të reja me Kovid-19 në vend, duke përfshirë një të porsalindur dhe nën
Punëtorët e Google kërkojnë të shkurtojnë kontratat me policinë Më shumë se 1600 punonjës të Google po kërkojnë që kompania të ndalojë shitjen e teknologjisë në departamentet e policis
Hynë për të grabitur kokainë, lihen në burg gardisti dhe 5 bashkëpunëtorët Gjykata Penale e Tiranës ka lënë në burg gjashtë personat e arrestuar pak ditë më parë për një grabitje me armë në rrugë
Nxirren trupat e dy të vdekurve në minierën e Artanës Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë mbërritur në minierën e Novobër
Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
I jepet drita jeshile marrëveshjes me Greqinë për punëtorët sezonalë, përfitojnë 10 mijë shqiptarë Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa u përket punëtorëve sezonal në vendin fqinj. 7 mijë deri në 10
Braçe publikon fotot skandaloze nga vatra e COVID-19 në fasonerinë e Fushë-Krujës Zv/kryeministri Erion Braçe ka publikuar kushtet në fasonerinë e Krujës ku shumë gra janë prekur nga koronavirusi. Br
Rama nuk heq dorë nga propozimi për punëtorët në të zezë: Denonconi pronarët Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” në lidhje me qytetarët që kanë punuar në të zez
Ahmetaj i del kundër Ramës: Punëtorët në zezë nuk përfitojnë asgjë! Ndërsa paketa ekonomike lidhur me situatën koronavirus ka nisur tashmë të aplikohet, duket se një kategori e caktuar qyt
Gjermania nuk do ''t' ia dijë'' për pandeminë, gati të presë 80 mijë punëtorë të tjerë Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve në ferma, njoftoi