E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

punetore

Vdekja e dy punëtorëve në Tiranë, arrestohet biznesmeni i njohur Administratori i firmës “Skela Syla”, Petrit Syla është arrestuar ditën e sotme nga policia. Syla mësohet se po kthehej
Kryebashkiaku i Vorës nuk ishte i vetëm gjatë arrestimit në Greqi, zbulohen dy bashkëpunëtorët Ditën e sotme Partia Demokratike ashtu siç kishte paralajmëruar publikoi disa dokumenta ku faktonin ndalimin e Agim Kajm
"E vrau në banjë": Çfarë u dëshmua në Gjykatë për vrasjen e Indrit Çelajt Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se s
Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur
2 viktima nga shembja e skelës, reagon ISHP: Kemi nisur hetimet ndaj firmave Inspektoriati i Shtetëror i Punës ka reaguar për vdekjen e dy punëtorëve, të cilët u rrëzuan nga skela. Drejtori i Pë
Mësohet gjendja shëndetësore e 3 punëtorëve që u plagosën nga shembja e skelës Gjendja shëndetësore e 3 muratorëve që dje mbeten të plagosur rëndë pas rrëzimit të skelës në një pallat në rrugën “Faik
Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, profilet më të kërkuara përveç mjekëve dhe infermierëve Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në
E FUNDIT/ Rëndohet tragjedia, vdes punëtori i dytë nga rënia e skelës në Tiranë UPDATE-Wshtë rënduar bilanci në Tiranë. Policia ka nxjerrë nga rrënojat e skelës edhe punëtorin e dytë të ndërtimit, ndë
Kur punëtorët kapen mat nga shefat (FOTO LAJM) Një studim tregon se një e gjashta e rasteve me depresion është pasojë e stresit në vendin e punës. Sipas këtij studimi
Përplasi për vdekje 2 italianë, arrestohet shqiptari në Itali Një aksident i rëndë mësohet të ketë ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali. Një kamionist shqiptar ka aksidentuar me mjeti
Punëtorët ende pa sigurime shëndetësore Punëtorët e sektorit publik dhe privat të Kosovës ende vazhdojnë të punojnë pa sigurime shëndetësore. Nga të gjithë punë
Plas kallashi mes shqiptarëve në Finlandë, biznesmeni shqiptar plagos 3 shqiptarë Një biznesmen 32-vjeçar nga Kosova, i cili jeton dhe vepron në Finlandë ka plagosur tre shqiptarë në Hietalahdenkatu.
Shpërthimi i transformatorit, vdes një nga punonjësit Nërron jetë një nga punëtorët që u plagos nga shpërthimi i transformatorit. I plagosuri ka ndëruar jetë në spitalin e Q
E RËNDË/ Furgoni godet punëtorët e autostradës "Ibrahim Rugova" Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën "Ibrahim Rugova". Indeksonline mëson se një furgon ka goditu
Shkoi me pizhama në punë një javë rresht, ja çfarë i ndodhi punëtores Producentja e INSIDER, Natalie Fennell, kishte vendosur që të shkonte një javë në punë me pizhame për ta parë se a janë
Vucic në takim urgjent me bashkëpunëtorët mbi dorëheqjen e Haradinajt Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës,
Kosova në krizë, i nevojiten 5 mijë punëtorë shëndetësorë Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla ka thënë së Kosovës i nevojiten edhe 5000 punëtore shëndetës
Kushte dhe paga mizerabël, Kosovës po i ikën forca punëtore Kushtet jo të mira për punë dhe pagesat e ulëta po e rrezikojnë tregun e punës në Kosovë, i cili po zbrazet nga njerëz t
Si i la me gisht në gojë punëtorët zvicerianë mashtruesi shqiptar (FOTO LAJM) Të gjithë të punësuarit kanë mbetur pa punë e disa rroga minus, e borxhi për kompaninë e tij ka arritur më shumë se 12 m
Kanë kapur vetëm punëtorët, nëna rrëfen për rolin e djalit të saj në mafien e jugut Në shtëpinë e Kujtim Zmajlit, i arrestuar pak muaj më parë si një nga korrierët që është rekrutuar nga trafikantët e dro