999 rezultate për

punesimit

Rritet papunësia, 20 mijë të rinj dolën të papunë nga pandemia në tremujorin e dytë Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në
Koronavirusi, më shumë se 20.000 persona mbeten pa punë në Maqedoni Muajin e fundit në Agjencinë për Punësim janë çregjistruar mbi 20 mijë persona. Alsat radhit deri te lista e të dhën
Punëtorët e thjeshtë mund të marrin viza pune, rregullat e reja të punësimit në Britani Punëtorët e thjeshtë, pa diploma nuk do të mund të marrin viza pune në Britaninë e Madhe pas Brexit. Qeveria ka njoft
18-33%, rajoni vuan nga puna në të zezë! Sarajevë - "Pjesa e punësimit joformal në rajon varion nga 18,1% në Republikën e Maqedonisë Veriore deri në 33% në Malin
Shtohen masivisht dembelët në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoni ka 190 mijë persona të papunë dhe vetëm gjysma e tyre kërkojnë punë në mënyrë aktive. Pjesa tjetër e mbetur
Shkrumbohen dy makina në Durrës, ku dyshon policia Dy makina janë djegur gjatë natës në qytetin e Durrësit. Burimet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:30
Dalin emrat e 330 infermierëve të rinj që fituan të drejtën e punësimit në shtet Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore teknike në portalin “Infermierë pë
Matteo Salvini i thotë ‘Po’ punësimit të 30 850 emigrantëve Zëvendëskryeministri Matteo Salvini i ka thënë “Po” punësimit të mijëra emigrantëve. Përmes një dekreti, ministri i Bren
Vetëm 14 ditë zgjat procedura e re për punësim në Gjermani Që nga nëntori i 2017-ës procedura e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor është më e thjeshtë dhe realiz
Një ministër nga Kosova flet në Beograd ikjen e kosovarëve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica në konferencën Rajonale të Ministrave të Ballkanit Perëndimor, q
Pse dështoi në Prizren panairi i punës për në Gjermani Panairi i Punës i organizuar të mërkurën në Prizren nga institucionet vendore nuk ka zgjuar interesim aq sa një takim in
Merrte para në shkëmbim të punësimit, pranga drejtoreshës në Berat Policia e Bertatit ka arrestuar së fundmi drejtoreshën e Qendrës Sociale për punë dhe mirëqenie Tatjana Toska. 50-vj
Këto janë profesionet e kosovarëve që mund të gjejnë punë në vendet e BE-së Një numër i madh i punëkërkuesve në Kosovë po aftësohen për profesione të ndryshme, të cilat ofrohen nga Agjencia e Punë
Gjermania rishikon procedurat e punësimit për zanatçinjtë, çfarë duhet të dini Qeveria gjermane do të paraqesë brenda këtij viti një ligj imigrimi. Për këtë ranë dakord partitë në koalicionin qeverit
Zvicra do të financojë projektin arsimor për rritjen e punësimit në Maqedoni Konfederata Zvicerane do të sigurojë mbështetje financiare dhe logjistike për zbatimin e projektit 10 vjeçar “Arsimi për
Zanatçinj ka, por s'ka punë: Tregojani këto shifra Kryeministrit Rama! Papunësia është gangrenë e përhershme e ekonomisë shqiptare dhe mirëqenies në tërësi. Qeveritë ia lënë vendin njëra-
Zvicra drejt punësimit të plotë, më shumë vende pune se sa të papunë Në Zvicër po regjistrohet një përqindje papunësie aq e ulët sa që është e barazvlefshme me punësimin e plotë. Kjo ka sje
Ambasada amerikane bën thirrje: Kush mund të punojë gjatë verës në SHBA Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka postuar në Facebook një thirrje duke i kërkuar studentëve shqiptarë që t'i bashkohen pro
Mbi 60 të rinj nga Kosova do të punësohen në Gjermani Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Çerkin Dukolli, mori pjesën në përmbylljen e projektit të APPK-së dhe D
Gjermania gëzon të gjithë shqiptarët, kërkon mijëra punëtorë në ndërtim Numri i vendeve të lira në Gjermani ka arritur në shifër rekorde Janë kërkuar 1.2 milion punëtorë në tremujorin e fundit