999 rezultate për

pune

Brez i djegur? Koronavirusi godet shanset e punësimit të të rinjve Instituti Gjerman i Tregut të Punës dhe Profesionit, IAB ka hulumtuar se kush i vuan më së shumti pasojat e krizës së Co
Vetëm një ditë që kishte filluar punë, eskavatori shtyp për vdekje 35 vjeçarin brenda aeroportit të Kukësit Një person ka gjetur vdekjen në Kukës, në vendin ku po ndërtohet aeroporti i këtij qyteti. Personi, i cili punonte në
Me famë botërore dhe shumë para, aktori bën të gjitha punët e shtëpisë (FOTO LAJM) Një nga çiftet më të famshme të showbiz-it botëror është George Clooney dhe bashkëshortja e tij Amal. Ata janë prindër t
Ky vend detyron burrat të paguajnë bashkëshortet për punët e shtëpisë në rast divorci Një gjykatë divorci në Pekin ka urdhëruar një burrë që të kompensojë gruan e tij për punët e shtëpisë që ajo bëri gjatë
Artan Hoxha: Si u fajësua si bashkëpunëtor pa fakte emigranti me pasaportë amerikane Pesë vjet nga vrasja e Nelgert Patës, ngjarja mbetet ende pa autor. Gazetari Artan Hoxha thotë se vrasja e Patës në Fier
Titulli i DASH për Dvoranin, Meta: Ka ikur koha kur duartokisnim me parrullat e Partisë së Punës Presidenti Meta është pyetur nga gazetarët mbi vlerësimin që DASH i bëri Ardian Dvoranit si ithtar të demokracisë, dhe p
Disa punë shtëpie të pakuptimta, me të cilat nuk duhet ta harxhojmë kohën (FOTO LAJM) Shkencëtarët kanë llogaritur se na duhen gati 2 orë në ditë për të pastruar, gatuar, larë enët dhe për të rregulluar gjë
Habit Dash Shehi: Kam punuar rrobaqepës për të paguar cigaret! Dashamir Shehi, kreu i LZHK ka rrëfyer kujtimet e jetës së tij në emisionin "Opinion". Shehi ka kujtuar vitet jetës n
Pasi u dëbua nga Facebook e Twitter, Donald Trump ka filluar punën për të krijuar aplikacionin e tij Ish-presidenti i ShBA-ve, Donald Trump që nga koha që u dëbua nga Tëitter dhe Facebook, ka filluar punën për të krijuar
Zhvatën pacientët te Sanatoriumi, lihen të lira dy nga bashkëpunëtoret e Tires Gjykata ka liruar nga burgu dy infermierët e Shefqet Ndroqit të cilat akuzohen si të përfshia në skemën e korrupsionit t
A duhet punonjësit ta ndajnë të njëjtën dhomë, kur bëjnë udhëtim pune? Çështja se a duhet që punonjësit që ta ndajnë të njëjtën dhomë në udhëtime biznesi, ende mbetet e diskutueshme. Nuk ësht
Rama pas 8 vitesh në qeveri: Ryshfetin në spitale mund ta heqim vetëm ne! Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka nxjerrë në pah nëpërmjet disa fotografive ndry
Gruaja me makinë përplas 5 vjeçaren në Bathore Një makinë ka përplasur një vajzë të mitur ditën e sotme në zonën e Bathores në Tiranë. Shoferja që ka qenë në auto
Rama nga Elbasani: Ata që mbarojnë arsimin profesional e kanë më të lehtë të punësohen Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një bashkëbisedim me qytetarët e Elbasanit. Në fjalën e tij
Horrori në Kombinat, e mbijetuara nga familja Jusufi nis punë në shtet Dhjetë muaj më parë këtu në Kombinat Zhaneta dhe Anisa Josifi u vetësakrifikuan, pasi besonin në ringjallje. E vetmja, q
Punëtorët ranë nga skela teksa punonin, arrestohet pronari i shtëpisë Banesa po punonin dy punonjësit që ranë ditën e djeshme nga skelat në Ishull Lezhë, është vënë në pranga nga Policia.
Astrologia Meri Shehu bën parashikimin e shenjave: 7 Marsi do të sjell surpriza Dashi Çfarëdo qofshin vështirësitë që do ju dalin në jetën tuaj sot ju do dini si t’i kaloni në momentin e duhur. Jup
Rama mburret por nxjerr zbuluar veten: Shihni pamjet skandaloze të spitalit të Krujës! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook disa pamje nga si ishte Poliklinika e Krujës dhe si është sot. Post
Albin Kurti u shpreh pro bashkimit kombëtar, Pandeli Majko: Merru me punët e Kosovës! "Diskutime të tilla, do të krijonin probleme me aktet ndërkombëtare që garantojnë stabilitetin e Kosovës, e kam fjalën p
"Shqiptarët i mbajti në kafaz vetëm Enveri", Basha sfidon Ramën Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së fortë së Ramës se largimi i shqiptarëve nga vendi,