999 rezultate për

pulmonare

Vdekjeprurëse, çfarë është embolia pulmonare që i mori jetën lehonës nga Elbasani Dy mjekë janë ndaluar nga policia pas vdekjes së Rexhina Debrovës në Maternitetin e Elbasanit disa minuta pasi kishte li
Shkaqet e problemeve me frymëmarrjen dhe kur duhet t’i drejtohemi mjekut Ndjesia e mosmarrjes frymë lirisht është ndjesia më e frikshme që mund të përjetojmë. E njohur nga mjekësia si dispnea –
Shkaqet e problemeve me frymëmarrjen dhe kur duhet t’i drejtohemi mjekut Ndjesia e mosmarrjes frymë lirisht është ndjesia më e frikshme që mund të përjetojmë. E njohur nga mjekësia si dispnea –
Sëmundja vdekjeprurëse që prek ata që vuajnë nga artriti Ekspertët paralajmërojnë se personat që vuajnë nga artriti, janë më të rrezikuar të preken nga një sëmundje vdekjeprurës
Sëmundja pulmonare obstructive kronike (Spoku) Dr. Jolanda Nikolla Departamenti i Mjekësisë Interne, Shërbimi i Pneumologjisë, Spitali Amerikan 3, Tiranë
Duhanpirësit mund të parandalojnë kancerin në mushkëri vetëm në këtë mënyrë Duhanpirësit duhet të sigurohen të konsumojnë më shumë fruta dhe perime për të parandaluar sëmundjen vdekjeprurëse të mu
Ja çfarë diete duhet të ndiqni për të mbrojtur mushkëritë nga duhani Frutat dhe perimet nuk ulin vetëm rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës dhe kancerit – ato mund të neutralizojnë
Investimi në pajisje, shtohet gam​a diagnostikuese e sëmundjeve pulmonare Investimi më i fundit në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” ka bërë të mundur shtimin e gamës së diagnostikimit dhe t