999 rezultate për

pullat

COVID-19/ Manastirliu jep lajmin e mirë: Do të vaksinojmë falas të gjithë popullatën Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka shpjeguar gjithçka mbi vaksinën anti COVID-19 në em
Najada Çomo jep lajmin e mirë: Sot ka nisur trajnimin për dy pacientë me plazmë! "Dhe një lajm që dua ta ndaj, ka një muaj e gjysmë që po punojnë për plazmën, sot aplikohet mjekimi me 2 pacientë më kët
Do të jetë falas për popullatën, Shqipëria pret t'a sigurojë shumë shpejt vaksinën anti-COVID Disa vende e kanë siguruar vaksinën ende pa dalë, përmes kontratave, ndërsa vendi ynë duket se po bën të njëjtën gjë.
A do të prekë COVID-19 popullatën e re, si Gripi Spanjoll i vitit 1918? Përgjigjen shkencëtarët Koronavirusi dhe sëmundja që shkakton ky virus, COVID-19, në fillim të përhapjes, ka prekur kryesisht personat më të mos
Miratohet planin për rritjen e numrit të testimeve për Covid-19 në Kosovë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me këtë plan veprimi pritet që më rritjen e mbulueshmerisë së popullatës me testim
Shifra shqetësuese, popullata e Maqedonisë po plaket, shkollat ​​po boshatisen Tendencat negative demografike në vendin tonë po marrin gjithnjë e më shumë vrull dhe këtë e ilustrojnë më së miri nga t
Studimi: Kaq përqind e qytetarëve të Kosovës kanë frikë nga infektimi me COVID 19 Sipas një studimi të fundit të bërë nga Asociacioni Gallup, rreth frikës nga virusi COVID-19, thuhet se frika nga ky vir
Kina urdhëron testimin e acideve nukleike të popullatës në Wuhan Në qytetin Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit në të gjithë botën, do të bëhet një test masiv dhjetë ditor i ac
Mjeku: Koronavirusi zhduket për pak javë në Shqipëri, rikthehet pas pushimeve verore Me ardhjen e verës, COVID-19 do të largohet dhe nuk pritet të rikthehet të paktën deri në nëntor-dhjetor, kur nis sezoni
Tërmeti zhyt 26 mijë njerëz në varfëri, 43 % e popullatës se prekur probleme me depresionin Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeveris
Mesazhi Xhani De Biazit për shqiptarët: Me gjithë zemër shpreh dhimbjen time Xhani De Biazi do të mbetet përgjithmonë i lidhur me Shqipërinë, jo vetëm se ka drejtuar kombëtaren shqiptare në një rru
Rrebeshe shiu, paralajmërohet popullata në Kosovë: Kujdes, priten vërshime lumenjsh (FOTO LAJM) Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar popullatën për mundësinë e vërshimeve nga lumenjtë e përrenjtë p
"Nuk kam taksirat të ha shpullat e tua", Ardit Gjebrea goditet live në emision (FOTO & VIDEO) Tensionit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” dhe goditjeve mes vëllezërve nuk u ka shpëtuar as moderatori Ardit Gjebrea. F
Pse kopsat e këmishës së burrave dhe grave janë në anë të kundërt A keni vënë re ndonjëherë se këmishat e meshkujve i kanë pullat e tyre në anën e djathtë, ndërsa tek rrobat e grave janë
Ivanovi kundër shkëmbimit të territoreve Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ba
Ngitet aktakuzë ndaj një serbi për krime kundër shqiptarëve Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka paraqitur aktakuzë më 3 gusht 2018 në Departamentin për Krime të Rënda në
Arsyeja pse kopsat e këmishës së burrave dhe grave janë në anë të kundërt A keni vënë re ndonjëherë se këmishat e meshkujve i kanë pullat e tyre në anën e djathtë, ndërsa tek rrobat e grave janë
Miliona denarë për popullatën e prekur nga vëshimet në qytetin e Gostivarit Gjatë seancës së sotme të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me unanimitet nga ana e këshilltarëve komuna, u vendos që
Maqedoni, mbështetet Programi për mbrojtjen e popullatës nga HIV për 2018 Ministria e Shëndetësisë, në mënyrë financiare do ta mbështesë “Programin për mbrojtjen e popullatës nga HIV për vitin 2
Krimet e luftës, Vukotiq sot në gjykatë Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës pritet që të vazhdojë gjykimi kundër të akuzuarit për krime lufte ndaj popullatës ci