999 rezultate për

publikĂ

Dokumentet "Maqedonia e Veriut", ja kur pritet të lëshohen? Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng
Ëndrra vazhdon, Kosova shpreson te play-off i Ligës së Kombeve (VIDEO) Kosova është edhe zyrtarisht jashtë Euro 2020. Ëndrra e "dardanëve" për të prekur për herë të parë finalet e kompeticion
Republika e Ganës shpjegon pse tërhoqi njohjen e Kosovës Republika e Ganës është vendi i 16-të që tërhoqi njohjen e Kosovës, sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivi
Mediu thirrje ndërkombëtarëve: Të ndalojmë krimin e Edi Ramës (VIDEO) Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor vendosi të anullojë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e 30 Qershorit si data e zgj
BE merr nismën për çeljen e negociatave me Shqipërinë Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Europa Qendrore dhe Lindore së bashku me Italinë dhe Austrinë,
Milani zgjedh trajnerin e ri, është një ish-kuqezi Ish lojtari i Milanit, Mark van Bommel deklarohet në media se është në listën drejtuesve kuqezi për sezonin e ardhshëm.
Dikur shtete të fuqishme por sot janë zhdukur Meqenëse shumë shtete janë shkrirë, ndarë, ose thjeshtë kanë vendosur që të ndryshojnë emrat, ka shumë shtete që "mungoj
Fillon zbatimi i emrit Maqedonia e Veriut Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësimi të Maqedonisë në NATO nga ana e Parlamenti grek, mbetet që Greqia të njof
Rusia hedh shashka: Kosova do të sulmojë Maqedoninë Me atë që do të bëhet anëtare e NATO-s, Maqedonia do ta humb aftësinë e saj ta ndjekë politikën e saj të jashtme si shte
Maqedonia e Veriut e bëri detyrën e saj, radhën e ka Greqia Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe fazën finale në Kuvendin e Republikës së Maq
Sot në Tetovë diskutohet për ndryshimet ligjore Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Shtip, në shtëpinë përkujtimore “Kiro Gligorov” do të marrë pjesë në debatin
Këto janë dy amendamentet që diskutohen sot në Kuvend Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për dy amendamentet e mbetura për ndryshimet kushtetue
Kalojnë amandamentet për ndryshimet kushtetuese Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në vazhdimin e seancës së 64, me 67 vota “për” dhe katër të “përmbajtura” dhe 23 “kun
Ndryshimet kushtetuese nesër para deputetëve Katër propozim amendamentet e Kushtetutës së Maqedonisë, të cilët paraprakisht morën dritë jeshile nga Komisioni për Çës
VMRO përjashton 7 deputetët që votuan për të ardhmen, vuloset fitorja e Zaevit Qeveria e Maqedonisë ka miratuar nismën për ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të emrin nga Republika e
Memedi, optimist se do të bëhen votat "pro" Nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe njëherësh kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Vesel Memedi mbron fuqimis
Kaq vota pro dolën në Gostivar 33.25 për qind të qytetarëve të Gostivarit me të drejtë vote kanë votuar në referendumin për ndryshim të emrit në Maqedo
Zaev: Maqedonasit duhet të pranojnë emrin e ri ose të përballen me “izolim” Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha se qytetarët duhet të pajtohen të pranojnë emrin e ri të shtetit ose do të përba
Zbardhet letra që Kurti ia ka dërguar Mogherinit, çfarë i thotë për Vuçiçin (DOKUMENT) Partia Republikane e Kosovës, me kryetarin e saj Faton Kurtin, i kanë shkruar një letër Mogherinit, pas ardhjes së Vuçiq
Obama kritikon Donald Trump Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka kritikuar të premten republikanët bashkë me presidentin aktual,