999 rezultate për

ptk-se

Krimet Ekonomike hetojnë kontratat milionshe të PTK-së, kush janë të pangopurit Sindikata e Telekomit të Kosovës ka dorëzuar sot në Departamentin e Krimeve Ekonomike 13 kontrata me anekse, ku 6 prej t
Haradinaj frikësohet nga 'Bossat' e PTK-së?, kundërshton uljen 40% Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së Qeverisë për krizën që është aktualisht Telekomi i Ko
Punonjësit të PTK-së nuk i intereson kriza, i ndërhyn ministrit në vendime Këshilltari i Jashtëm i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Xhevdet Smakiqi, ka reaguar ndaj paralajmërimeve për uljen
Merren masa për Telekomin, pagat ulen 40% Qeveria e Kosovës ka vendosur që pagat e punëtorëve të Postës dhe Telekomit të Kosovës të ulen për 40 për qind. Vendimi
Përgjimet / Frikësimi i drejtorit të PTK-së (VIDEO) Hashim Thaçi, Besim Beqaj e Adem Grabovci kishin vendosur që në krye të PTK¬së të sillnin, Nuredin Krasniqin. Por, K
Qeveria emëron bordet e PTK-së, Aeroportit të Gjakovës dhe INFRAKOS Qeveria e Kosovës ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike Postës së Kosovës, Aeroportit të Gjakovës dhe He
Sindikata e PTK-së përkrah grevistët e Trepçës Sindikata Profesionale e Punëtorëve të PTK-së përkrah grevën në të cilën janë futur minatorët e Trepçës. Përmes një komu
Asistentja e PTK-së e ka rrogën 1500 euro Punësime permes njohjeve është goxha i njohur në Postë Telekomin e Kosovës. Në këtë ndërmarrje nuk ka rëndësi pozicioni
Dështon privatizimi i PTK-së në Kosovë KOmisioni qeveritar per privatizimin i cili u mblodh dje për të vendosur privatizimin e PTK-së nuk ka arritur marrëveshj
Sot në Kosovë vendoset për PTK-në Komisioni Qeveritar për privatizim, në takimin e sotëm, pritet të dalë me një qëndrim përfundimtarë se si do të procedoh
Grabovci fajson opozitën për dështimin e privatizimit të PTK Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, ka mbajtur një konferencë, ku ka folur vetëm për sukseset e Qeverisë dhe Grupit Pa
Sot në Kuvend vendoset për buxhetin dhe PTK-në Kuvendi i Kosovës sot voton për projektligjin për buxhetin e vitit 2014, në të cilin është edhe amendamenti 8 i këtij pr
VV kundërshton privatizimin e aksioneve të PTK-së Lëvizja Vetëvendosje kundërshton projektbuxhetin për vitin e ardhshm, në veçanti amendamentin për miratimin e raportit p
LDK dhe VV kundërshtojnë shitjen e aksioneve të PTK-së Kërkesa e Qeverisë së Kosovës për amendamentin e privatizimit të 75 për qind të aksioneve të Postës dhe Telekomit të Kos
Axos capital kërkon finalizimin e procesit të PTK-së Përfaqësues të konsorciumit Axos Capital, si oferta më e mirë për shitjen e 75 për qind të aksioneve të Postë Telekomit
Shtyhet sërish privatizimi i PTK-së Autoritetet kosovare shtynë sërish nënshkrimin e marrëveshjes për privatizimin e Postës dhe Telekomit të Kosovës deri më
Privatizimi i PTK-së, sërish në rend dite Mbetet i paqartë formimi i Komisionit parlamentar hetimor për rastin e shitjes së 75 për qind të aksioneve të Postës dhe
“Hysi” ndërton pallate me miliona borxh PTK-së Kompania “Hysi”, i ka borxh 7 milionë euro Postës dhe Telekomit të Kosovës (PTK) nga falimentimi i Bankës Kreditore të P
Privatizimi i PTK-së, ngrihet komisioni hetimor Komisioni hetimor për shitjen e PTK-së konsiderohet si i themeluar pavarësisht se përbërja e tij ende nuk është caktuar.
Seancë të jashtëzakonshme për privatizimin e PTK-së Me një kërkesë drejtuar kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, LDK, Lëvizja Vetëvendosje dhe disa deputetë të tjerë kanë