999 rezultate për

psikologu

As Tirana e as Durrësi! Ky është qyteti më i stresuar nga COVID-19 në Shqipëri Pritej që pasoja më e rëndë nga izolimi për shkak të COVID-19 do të ishin problemet psikologjike tek qytetarët. Në nj
Shpjegimi i psikologut: Martesat e vona janë më të lumtura se të hershmet (FOTO LAJM) Gjithkush e kërkon dashurinë, por për fat të keq jo të gjitha marrëdhëniet përfundojnë me fund të lumtur. Kjo ndodh s
Këshillat e psikologut: Mos e përdorni më telefonin tuaj për alarm, dëmet që sjell Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbaj
''Për gjeneratën e koronavirusit'', psikologu: Jeta nuk do të jetë më si më parë E dija se do të vinte një pandemi, por nuk mendoja se do të ndodhte kaq shpejt. Në javët para fillimit të shpërthimit të
Habit Mustafa Nano: Rama duhet të shkojë te psikologu Sfidën e kryeministrit ndaj mediave, në fjalën e tij në Kongresin e PS-së, analisti Mustafa Nano e sheh si një problem t
Dalin detaje tronditëse nga vrasja në Gjilan: Policja Valdete Bllaca ndoqi 14 seanca tek psikologu Policia e Kosovës ka dhënë detaje sa i përket gjendjes mendore të Valdete Bllacës e cila dyshohet se ka privuar nga jeta
Pesë këshilla nga psikologu nëse keni vendosur të falni tradhtinë Besimi është një nga ndjenjat më të 'paqëndrueshme' që ekziston sepse vetëm një fjalë ose gjest i gabuar mjafton për ta
Këshillat e psikologut: Mos ia thoni këto gjëra fëmijës suaj Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të
Këshillat e psikologut: Mos ia thoni këto gjëra fëmijës suaj Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të
Këshillat e psikologut: Mos e përdorni më telefonin tuaj për alarm, dëmet që sjell Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbaj
Alarmuese, në Kosovë psikologët po veprojnë si psikiatër Neuropsikiatri Jusuf Ulaj ka alarmuar se psikologët po iu përshkruajnë barna pacientëve, duke ditur se ata nuk kanë të d
Morata: Psikologu më ndryshoi jetën Sulmuesi i skuadrës së Chelsea, Alvaro Morata ka theksuar së fundmi se sezonin e kaluuar kaloi periudhën më të keqe në k
Lumturia, 10 rregulla të arta nga psikologu Alberto Simone 20 marsi shënon një datë të rëndësishme në kalendar, atë të Ditës Ndërkombëtare të Lumturisë, vendosur nga OKB në vitin
Psikologu i famshëm kritikon Realin: Tregoni më shumë kujdes për Bale-in Real Madridi mbrëmë njoftoi që Gareth Bale është dëmtuar përsëri dhe do të jetë jashtë fushave edhe për një kohë. Bal
Papa rrëfehet për kohën kur shkonte tek psikologu Përfaqëson Zotin në Tokë për të krishterët, por në moshën 42 vjeçare Ati i Shenjtë i është drejtuar psikanalistit. P
“Çmendet” durrsaku, rreh me grushta vajzën e tij 12-vjeçare Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 44-vjeçar pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij vetëm 12-vjeçar
U burgos për pedofili, pas 11 vitesh zbulohet që fëmijët gënjyen... U dënua me burg për pedofili por vetëm pas 11 vitesh pas hekurave u zbulua që ai ishte i pafajshëm pasi akuzuesit pranua
Vetëbesimi, çelësi për një fëmijëri të lumtur dhe të ardhme të ndritur Carl Pickhardt psikologu dhe autori i 15 librave, thotë se një fëmijë i cili ka mungesë vetëbesimi, do të hezitojë të pr
Cila shufër është më e gjatë?! (VIDEO) Kjo e video e postuar në "You Tube" do tiu mahnisë, si dhe ka shkaktuar një sërë komentesh nëpër rrjete sociale. Auto
Klosi: Psikolog vetëm ata që janë të kualifikuar Shumë shpejt, profesioni i psikologut në vendin tonë do të jetë i rregulluar me ligj të veçantë dhe atë nuk do mund ta u