999 rezultate për

psikologjike

"Zhdëpi" në dru kunatën, arrestohet 48 vjeçari Një 48-vjeçar është arrestuaar nga policia e Krujës, i cili akuzohet për dhunë në familje. Në pranga u vu shtetasi me
U hodh nga kati i katërt, detaje të reja nga ngjarja e rëndë te Sanatoriumi Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë që ndodhi rreth orës 03:10 të mëngjesit të sotëm në spitalin "Shefqet Ndroqi
Treni i mori jetën vëllezërve shqiptarë, nëna e tyre në gjendje të rënduar psikologjike Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë ndërruar jetë pasi u goditën nga një tren në lëvizje. Hasan
Disa truqe psikologjike për personat që nuk kanë vetëbesim Sa shpesh mendoni se do të merrni punën tuaj të ëndrrave dhe do të keni një jetë më të mirë nëse do të ishit një person
5 arsyet psikologjike pse njerëzit nuk dobësohen Ndodh që dikush bën shumë palestër, mban edhe dietë të rreptë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe prapë nuk arrin të d
Gjeti vdekjen pasi u vetëhodh nga Sanatorium, ç'ndodhi dy ditë më parë me vjehrrin e ish-deputetit të PS Detaje të reja kanë ardhur për ngjarjen tragjike të mbrëmjes së sotme në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku nje 65-vjeçar ndë
Kush është i pacienti që u hodh për vdekje nga Sanatoriumi Një pacient me koronavirus është hedhur nga kati i katërt i Sanatoriumit, duke i dhënë fund jetës. Viktima është idie
Monika Kryemadhi nuk përmbahet më: Rama është skizofren, mund të godasë Yuri Kim! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. Gjatë
30 vjeçari lyhet me benzinë dhe tenton t'i vërë flakën vetes Një ngjarje e rëndë është parandaluar ditën e sotme vetëm pak minuta më parë. Mësohet se një 30 vjeçar ka tentuar të
5 arsyet psikologjike pse njerëzit nuk dobësohen Ndodh që dikush bën shumë palestër, mban edhe dietë të rreptë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe prapë nuk arrin të d
Dhunuan bashkëshorten, arrestohen dy burra në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshorteve të tyre.
Hile psikologjike që do t’ju hyjnë në punë! Njerëzit janë krijesa të çuditshme dhe të komplikuara. Ky fakt, mund ta vështirësojë disi socializimin, nëse nuk keni st
6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne 6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne Proporcionet e belit Proporcionet i belit me ijet është k
Nëse partneri ju kontrollon fshehurazi celularin, vuan nga këto 6 probleme psikologjike Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave bien pre e dëshirës për të kontrolluar telefonin e partnerit të tyre.
COVID-19 dhe tërmeti shtojnë çrregullimet psikologjike në Lezhë: 180 thirrje për ndihmë Periudha e karantinës është shoqëruar me kërkesa të shumta për ndihmë psikologjike për në Qarkun e Lezhës, duke e rendit
"Nuk flas dot sot", Neritan Liçaj në gjendje të rënduar psikologjike Aktori Neritan Liçaj me shenja të shumta dhune në trupin e tij, është i pamundur që të komunikojë sot me median, pasi pë
Koronavirusi i ka sjellë edhe dëmtime psikologjike yllit të Juventusit Ylli i Juventus, Matuidi, është një prej lojtarëve të parë që rezultoi pozitiv me koronavirus, në Serie A. Francezi k
Mos e bëni në shtëpi! Gruaja e izoluar prej dy javësh, pret flokët me hanxhar (FOTO&VIDEO) Izolimi ka sjellë probleme të mëdha në të gjithë botën si shkak e pandemisë. Disa po kalojnë një periudhë të vështir
''Për gjeneratën e koronavirusit'', psikologu: Jeta nuk do të jetë më si më parë E dija se do të vinte një pandemi, por nuk mendoja se do të ndodhte kaq shpejt. Në javët para fillimit të shpërthimit të
10 truqe psikologjike si të fitoni një intervistë pune Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është shumë e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për fa