999 rezultate për

psikiatrike

COVID-19/ Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjenc
Tentoi të mbyste dy persona në një klinikë, shqiptarja dënohet me burg dhe dëbohet nga Zvicra Një shqiptare vetëm 21 vjeçe ka tentuar të mbysë dy pacientë në klinika psikiatrike. Këtë e ka bërë në mënyrë që të tran
Thanë se ishte në klinikë psikiatrike, Miley Cyrus bën "twerk" veshur me bikini (VIDEO) Miley Cyrus është e njohur për energjinë e saj në vallëzim. Dhe këtë energji ajo e ka shfaqur edhe në instagram me fansa
Menjëherë pas spektaklit në Kosovë, Miley Cyrus përfundon në klinikë psikiatrike (FOTO LAJM) Pak ditë më parë këngëtarja me famë botërore Miley Cyrus, dhuroi një spektakël të paharrueshëm në Kosovë. Gjithçka i
Le Pen merr një goditje të rëndë nga gjykata, duhet të vërtetohet nëse nuk është e çmendur Me ekspertizën e politikanes të së djathtës ekstreme franceze do të konfirmohet se “a është e aftë të kuptojë se çka i t
Rasti Almiri, Klinika Universitare distancohet nga ekspertët Klinika Universitare e Psikiatrisë, distancohet nga përgjegjësia për ekspertizën neuropsikiatrike në rastin e Almir Aliu
Arrestohet një shtetas maqedonas i dyshuar për përgatitje të sulmit terrorist në Londër Gjatë fillimit të javës së kaluar, autoritetet belge kanë arrestuar një shtetas 20-vjeçar nga Maqedonia, me vendbanim në
SHBA, vriten dy persona në një qendër psikiatrike Dy persona kanë mbetur të vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur me armë nga një person gjatë natës së kaluar. Ngjarja
Berisha: Dëmshpërblim për personat e mbyllur në psikiatri Kryeministri Berisha ka kërkuar shtimin e kategorive të cilët duhet të përfitojnë nga procesi i dëmshpërblimit për ish-t
Kritika nga Strasburgu për gjendjen në burgje dhe spitalet psikiatrike Komiteti i Këshillit të Evropës për ndalimin e torturave, publikoi raport të ri për situatën me burgjet, paraburgimet, p