999 rezultate për

provimin

Rastësia e papritur, vajza lind fëmijën në mes të provimit Imagjinoni të lindësh teksa je në mes të provimit më të rëndësishëm të jetës tënde! E dimë që ngjan çmenduri, por diçka
Skandali me provimin e Suarez, Juventusi me "dhimbje koke" Për momentin, Juventusi nuk është nën hetim, por pozicioni i "Zonjës së Vjetër" rrezikon të përkeqësohet. Në lidhje me r
Reagojnë autoritetet italiane për skandalin e testimit të Suarezit në gjuhën italiane Më shumë detaje po dalin nga hetimi mbi provimin e gjuhës italiane të Luis Suarezit. Sulmuesi i Barcelonës fluturoi n
Suarez kalon me sukses provimin dhe merr pasaportën, tifozët: Eja te Juve Luis Suarez ka marrë pasaportën italiane. Pas stërvitjes në mëngjes me Barcelonën, Luis Suarez mbe
Ronaldo jep aprovimin për transferimin e këtij sulmuesi te Juventusi Cristiano Ronaldo ka dhënë aprovimin për transferimin e Edin Dzekos. Juventus, që kanë angazhuar për trajner Andrea P
Emër surprizë, trajneri i njohur francez bëhet gati të drejtojë Barcelonën Barcelona gjatë gjithë këtij sezoni ka zier brenda ambienteve të saj dhe futbollistët e kanë patur të pamundur të japin
Udhëzime për provimet e mbetura, kush do të hyjë në provimet e vjeshtës (FOTO LAJM) Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të gar
Brezi i "Turit", maturantët japin sot provimin e fundit Maturantët do t'i nënshtrohen sot provimit të fundit për këtë cikël duke testuar lëndët me zgjedhje. Matura shtetëro
"Komplet injorantë", vajza e Lasgush Poradecit kritikon provimin e maturës Të pakënaqur nga teza e provimit të Letërsisë, maturantët kanë dalë në protestë ditën e djeshme para ministrisë së Arsim
Maturantët në protestë, Besa Shahini bën lëshimin e para për provimet e maturës Ditën e sotme qindra maturantë janë mbledhur bashkë para ministrisë së Arsimit për të protestuar pas pakënaqësive në pro
Pyetja në provimin e Letërsisë bën lëmsh maturantët: Çfarë bëri Turi se më iku truri?! Të pakënaqur nga teza e provimit të Letërsisë, maturantët kanë dalë në protestë ditën e sotme para ministrisë së Arsimit
Protesta për provimin, maturantët ulen këmbëkryq para Ministrisë së Arsimit Maturantët vazhdojnë akoma protestën e tyre që nga mëngjesi. Ata kërkojnë rivlerësim të provimit të djeshëm të Maturë
Maturantët i nënshtrohen sot provimit të Gjuhës Shqipe 32 mijë maturantë do të zhvillojnë provimit të dytë atij të Gjuhës Shqipe. Si në provimin e parë të rinjve do t’i kon
Nis sot sezoni i provimeve, maturantët zhvillojnë testin e gjuhës së huaj Sot maturantët do t’i nënshtrohen testit provimit të parë, që përkon me atë në Gjuhën e Huaj. Janë rreth 31 mijë matu
Nesër maturantët i nënshtrohen provimit të parë, Besa Shahini ka një mesazh për ta Maturantët nesër kanë provimin e tyre të parë, që do të jetë ai i gjuhës së huaj. Për këtë ministrja e Arsimit Besa S
"Kush kapet me celular, nuk e jep provimin për një vit", rregullat për provimet e Maturës Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Znj.Rezana Vrapi ka zbuluar detaje të tjera në lidhje me rregullat d
Shahini e vendosur: Nuk do të ketë mbrëmje mature Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dhënë lajmin se maturantët, ndryshe nga herët e tjera nuk do të kenë mundësi që të
Liga italiane merr aprovimin e 20 klubeve të Serie A për rinisjen e sezonit Liga italiane e futbollit ka marë aprovimin e 20 klubeve të Serie A për të përfunduar këtë sezon futbollistik dhe tashmë
Sa mbaroi provimin, "artisti" shqiptar arrestohet në Itali për trafik droge Mediat italiane informojnë se në Akademinë e Artit në Brera është arrestuar 46 vjeçari shqiptar Qani Kelolli nga Berati.
Bujar Nishani denoncon kandidatet e Kushtetueses: Morën 4 në provimin e magjistraturës Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani tha se në Gjykatën Kushtetuese po tentohet të emërohen anëtarë që nuk kanë ma