999 rezultate për

provimi

I dhënë pas artit por i dënuar për drogë, shqiptari arrestohet menjëherë pas provimit në Milano Një histori e çuditshme ka dalë në dritë për një shqiptar i cili dashuron artin por kjo nuk e ka penguar që dikur të mer
Sa mbaroi provimin, "artisti" shqiptar arrestohet në Itali për trafik droge Mediat italiane informojnë se në Akademinë e Artit në Brera është arrestuar 46 vjeçari shqiptar Qani Kelolli nga Berati.
Bujar Nishani denoncon kandidatet e Kushtetueses: Morën 4 në provimin e magjistraturës Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani tha se në Gjykatën Kushtetuese po tentohet të emërohen anëtarë që nuk kanë ma
Zbulohet dokumenti: Enver Hoxha, mezi kaloi klasën në provimin e maturës (FOTO LAJM) Memorie, bën publike një faksimile të “Gazet e Korçës” të datës 21 qershor të vitit 1931 ku janë publikuar rezultatet e
Denoncimi me emra konkret: si manipulohen pranimet në Policinë e Shtetit Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një shënimi në rrjetet sociale është shprehur se rezultatet e provimit të pranim
Provimet e vjeshtës, 4 mijë maturantë mbetës japin sot Gjuhën e Huaj Vjeshta për maturantët mbetës nis sot me 27 gusht me provimin e Gjuhës së Huaj, pasuar nga ai i Gjuhës Shqipe për 30 gus
Matura shtetërore, këtu mund të shihni rezultatet e provimeve me zgjedhje Dalin rezultatet e provimit te fundit te “Maturës Shtetërore 2019”, ato të provimit me zgjedhje. Rrezultatet jane p
Dalin përgjigjet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar sot rezultatet e provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë për “Maturën S
Dalin rezultatet e provimit të gjuhës, mësoni KËTU notën tuaj Paraditen e sotme kanë dalë përgjigjet e provimit të gjuhës së huaj për maturantët. Ndërkohë, ditën e hënë datë 24 Q
SKANDALOZE/ Teza e matematikës del para fillimit të provimit të maturës (FOTO LAJM) Sot maturantët kanë provimin e matematikës, por siç ndodh zakonisht, teza ka dalë online para se të fillonte provimin du
Provimi i Letërsisë, humb ndjenjat maturantja Ditën e sotme po zhvillohet provimi i dytë i maturës shtetërorë, pikërisht ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Në gjimn
Maturantët në provim, tezat e provimit dalin sheshit (FOTO LAJM) Dita e sotme solli fillimin e provimeve të maturës për të gjithë maturantët e shkollave të mesme.Ditën e sotme po zhvill
Provimi i maturës shtetërore, policia merr masa (FOTO LAJM) Ditën e sotme pritet të zhvllohet provimi i parë i maturës shtetërore, në lëndën gjuhë e huaj. Përvecc se është lajmërua
Sot provimi i Gjuhës së huaj, kujdes pyetjet me alternativa Matura Shtetërore ka pësuar disa ndryshime. Së pari, niveli i gjuhës është rritur, B2 nga B1 që ka qenë më parë. Testimi
Maturantët nesër i nënshtrohen provimit të parë, ja çfarë duhet të dini Ditën e premte maturantët do t`i nënshtrohen provimit të parë, atij të gjuhës së huaj. Testi do të nis në orën 10 dhe
Ndryshon provimi i patentës, pyetjet që u hoqën Të gjithë ata që kanë për të bërë provimin e patentës, do të përballen me një test tjetër duke filluar nga e hëna e parë
"Bomba" nga Italia, Marotta propozon shkëmbimin Icardi-Dybala Mbrëmë i gjithë menaxhmenti i Inter në krye me Beppe Marotta së bashku me trajnerin Antiono Conte udhëtuan për në Madrid
Vjen njoftimi për maturantët, kur hapet portali për plotësimin e formularit Të gjithë maturantët, të cilët nuk kanë aplikuar me formularin A1/A1Z kanë mundësi të plotësojnë formularin online dhe d
SHMP "Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Provimi pranues do të mbahet më 14-04-2019 të dielën në ora 11.00 në disa qytete (Shkup, Tetovë, Strugë, etj). Në pro
Sot mbahet provimi për ushtarët e rinj Testimi do të bëhet në kazermën "Skënderbeu" në Ferizaj Të gjithë ata që kanë plotësuar kriteret e përgjithshme për rekr