999 rezultate për

provimet

Akuzohet për plagjiaturë, Kushi: Mendova se mbarova me provimet, por paskam qenë gabim Ditën e djeshme deputetja e Partisë Socialiste, Evis Kushi u zgjodh nga Rama si ministrja e re e Arsimit, në vend të Bes
Udhëzime për provimet e mbetura, kush do të hyjë në provimet e vjeshtës (FOTO LAJM) Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të gar
Shtyhen provimet për maturantët në Kosovë Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Kosovë, Ramë Likaj ka marrë vendim që të shtyhet data e mbajtjes së Testit të Arritsh
Maturantët në protestë, Besa Shahini bën lëshimin e para për provimet e maturës Ditën e sotme qindra maturantë janë mbledhur bashkë para ministrisë së Arsimit për të protestuar pas pakënaqësive në pro
Protesta e maturantëve për testin e Gjuhës Shqipe, reagon Besa Shahini e fajëson opozitën Ministrja Besa Shahini ka reaguar për protestën e maturantëve që po bëhet para Ministrisë së Arsimit pas provimit të Gju
Provimet e Maturës: Skema e re e dhënies së përgjigjeve Arsimi është një nga fushat më të goditura si pasojë e pandemisë. Të vetmit të cilët iu kthyen bankave të shkollës janë
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
"Kush kapet me celular, nuk e jep provimin për një vit", rregullat për provimet e Maturës Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Znj.Rezana Vrapi ka zbuluar detaje të tjera në lidhje me rregullat d
Test 2 orë dhe pyetje me alternativa: Dalin detajet për provimet e Maturës Kanë dalë detaje të reja në lidhje me provimet e maturës të mbylljes së vitit 2020. Drejtoresha e Qendrës së Shërbime
Mësim në gusht, provimet në tetor: Besa Shahini tregon çfarë do bëhet me studentët e universiteteve Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë me dije vendimin e marrë për mënyrën se si do të zhvillohet mësimi në universit
Shahini: Anulohen këtë vit provimet e lirimit Provimet e klasës së pestë dhe të nëntë do të anulohen këtë vit shkollor. Lajmin e dha ministrja e Arsimit Besa Shahi
Si do vijohet me provimet e maturës, Besa Shahini i përgjigjet nxënësve (VIDEO) Një nga shqetësimet më të rëndësishme që po kalojnë aktualisht nxënësit e shkollave, është ajo për mënyrën sesi do të vi
A të mbahen provimet e maturës? Besa Shahini sqaron edhe njëherë maturantët Aktualisht të gjithë nxënësit dhe studentët në Shqipëri po përpiqen të mësojnë online. Për këtë metodë ka reaguar edhe m
Shkollat do qëndrojnë mbyllur, Shahini flet për provimet e maturës dhe skemën e vlerësimit Ditën e djeshme u vendos që shkollat dhe kopshtet të qqëndrojnë mbyllur deri në datën 3 prill me qëllim parandalimin e p
A do të shtyhen provimet e maturës? Përgjigjet Besa Shahini Ministrja Besa Shahini ka komunikuar për shumë prindër dhe nxënës të interesuar për procesin mësimor. Ndërkohë, ajo c
Koronavirusi mbylli shkollat por si do procedohet për provimet e maturës, ministrja propozon klasa virtuale Ditën e sotme qeveria urdhëroi mbylljen e instirucioneve arsimore për një periudhë dy javore, por Ministria e Arsimit ka
Nuk ishte dëgjuar, politikania punëson 8 gra që i ngjanin të bëjnë provimet në vend të saj Një politikane nga Bangladeshi u përjashtua nga universiteti pasi punësoi të paktën tetë gra që i ngjanin që të jepnin p
I kërkoi favore seksuale studentes për provimet, ndalohet pedagogu Është vënë në pranga pedagogu i Universitetit të Elbasanit, i cili u denoncua mbrëmjen e sotme nga emisioni ‘Stop’. P
Elbasan, pedagogu i kërkon favore seksuale studentes për provimet Kemi dëgjuar dhe jemi ndeshur me raste të shumta ku në auditorët e universiteteve ndodhen pedagogë të cilët shfrytëzojnë
Maturanti shqiptar thyen rekordin, del i pari në provimet për në universitetet greke Një shqiptar ka dalë i pari në provimet panhelenike dhe kalon i pari me 18. 640 pikë në Politeknikumin e Universitetit A