999 rezultate për

prove

Trazirat e dhunshme në SHBA, Matthew Palmer: Provë për demokracinë! Zëvendësndihmës sekretari amerikan I shtetit, Mattheë Palmer i konsideroi një provë për demokracinë ngjarjet e ndodhura
Arrestohet shefja e Shërbimit të Provës në Laç, akuza që rëndon mbi të Shefja e Shërbimit të Provës në Laç, Lindita Leçaj është ndaluar nga polica e Lezhës dhe shoqëruar në komisariat. Bur
Tottenham kalon provën gjenerale, mposht pastër Manchester City-n (VIDEO) Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0.
"Nuk ka provë që e vrava unë", jepet vendimi për vrasësin e Ahmet Toskës Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg, për Fatmir Hoxhajn, i arrestuar për vrasjen e Ahmet Toskë
Basha iu përgjigjet akuzave për Shtëpinë e Verdhë: Jam nip Kosove! "Unë jam nip Kosove, një gjysh i imi është nga Mitrovica e gjyshja nga Gjilani. Jam rritur me tregimet e dhimbshme të ma
Tacchinardi: Juven e pret një provë e vështirë. Conte? Vetëm ai e shikon një gjë të tillë Ish-lojtari i Juventus-it, Alessio Tacchinardi, ka folur për TMW radio në lidhje me Lazio-Juventus dhe Atalanta-Inter. S
Trump nuk pranon humbje, akuzon për vjedhje votash pa asnjë provë Presidenti amerikan Donald Trump, në një deklaratë në Shtëpinë e Bardhë të ejten mbrëma pohoi pa prova se po i vidhej nj
Arrestohet 30 vjeçari pasi dhunonte dhe kërcënonte bashkëshorten, çfarë iu gjet në banesë Policia e Tiranës ka parandaluar një krim në familje duke arrestuar një 30 vjeçar pasi ushtronte dhunë psikologjike ndaj
Basha i përgjigjet Ramës pasi e quajti "shalqi me provë" "Ai mund të bëjë të qeshë, por tashmë as Taulant Balla nuk i qesh më me ato batuta..." Disa ditë më parë, kryeministr
Rama e quajti shalqi me provë, PD: Kungullin si ty as nuk e gatuan dot, si hyre dole! Ish deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i është kundërpërgjigjur kryeministrit Rama, i cili tha se Lulzim Bash
Rama: Basha kandidat për kryeministër? Shalqi me provë, është i pangrënshëm Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka komentuar platformën e Partisë Demokratike për rimëkëmbjen e ekonomisë e cila baz
Nuk ka provë shkencore që ato mbrojnë! Hollanda nuk i ka të detyrueshme maskat Qeveria hollandeze ka vënë në dyshim efikasitetin e përdorimit të maskave, në ambjente publike, ndërkohë që e gjithë Evr
Shalqi me provë? 3 sekrete si ta zbuloni menjëherë që është i pjekur Të blesh një shalqi është një lloj "investimi" me risk. Të mbuluar nga lëkura e trashë, nuk dihet kurrë si dhe cilin nga
"Dy telefonata që nuk të çojnë në asnjë provë", avokati i del në mbrojtje Jaeld Çelës Avokati i ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, deklaroi se ndaj klientit të tij prokuroria nuk ka asnjë prov
U dënua vetëm me shërbim prove, Prokuroria nuk heq dorë e kërkon 12 vite burg për Tahirin Gjykata e Apeli të Krimeve të Rënda ka shtyrë për në 24 qershor, seancën për dhënien e vendimit për ish-ministrin e Bren
Në pritje të vendimit të Kushtetueses, VV konfirmon protestën e nesërme Nga partia që udhëhiqet nga Albin Kurti, po planifikojnë që nesër të bëjnë edhe një provë për protestë në shesh të Prish
Shkencëtarja shqiptare në Angli jep lajmin shpresëdhënës: Vaksina dha provën e para pozitive! Pedagogia Detina Zalli ka dhënë lajme të mira nga grupi i Oxfordit i cili është drejt punimit për një vaksinë të COVID-1
Një tjetër provë, pse Covid prek më shumë meshkujt se femrat Zbulohet një tjetër provë e cila tregon lidhjen që ka gjinia në rastet e infektimit me Covid-19. Një studim i fundit
Shkencëtarët thonë fjalën e fundit: Ibuprofen nuk sjell rrezik nëse e konsumoni për COVID-19! Nuk ka asnjë provë se Ibuprofen mund të jetë i dëmshëm për njerëzit me koronavirus. Shkencëtarëve në King's College L
Merkel flet hapur për koronavirusin: Zemra dhe arsyeja janë në provë Për herë të parë, kancelarja Merkel u shpreh gjerësisht mbi krizën e virusit Corona. Ajo tha se kryesorja është të ngada