999 rezultate për

protokollin

Senati ratifikon Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut Kuvendi Kombëtar i Francës pritet të debatojë dhe miratojë më 21 nëntor Propozim-ligjin për ratifikimin e protokollit pë
Duket si një fotografi e thjeshtë, por Mbretëresha sapo theu frikshëm protokollin Të shohësh liderin e një shteti, qoftë edhe një që është sa për emër, të heqë dorë nga përgjegjësitë dhe traditat është
EUROPA LEAGUE/ Manchester United të përgatitur për incidente raciste në Beograd Klubi serb Partizan, që do të përballet sonte me Manchester Unitedin, veçse është ndëshkuar nga UEFA këtë sezon për thir
Kurrë më parë/ Ambasadat në alarm, aktivizojnë protokollin e paprecedent Burime konfirmojnë se disa ambasada në Tiranë u kanë dërguar e-mail shtetasve të tyre që gjenden në Shqipëri. Selitë dip
Më shumë se 1/3 e vendeve të NATO-s kanë ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje
Sllovakia ratifikon anëtarësimin në NATO për Maqedoninë Veriore Pas Polonisë, edhe Kuvendi i Sllovakisë sot e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Sll
Lituania anëtarja e 8-të e NATO-s që ratifikoi Protokollin për praninim e Maqedinsë së Veriut Parlamenti i Lituanisë sot me 108 vota "pro" dhe me asnjë kundër e ratifikoi Protokollin për Inkuadrimin e Republikës së
Maqedonia drejt NATO-s, Rumania ratifikon protokollin Senati rumun sot votoi me 95 vota në favor të ratifikimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nga dje po qëndron për vizitë pune në Rumani,
Bullgaria ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO Parlamenti i Republikës së Bullgarisë sot e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut
Maqedonia në NATO, SHBA deri në fund ratifikon protokollin kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi u takua me Kris Soha, udhëheqës i Shërbimit të
Kuvendi i Shqipërisë i hap rrugën Maqedonisë për në NATO Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit
Sot vuloset vendimi për futjen e Maqedonisë në NATO Vendet anëtare të NATO-s sot në Bruksel pritet ta nënshkruajnë Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë në Aleancë, më p
Në këtë datë Maqedonia zyrtarisht ndryshon emrin në Maqedonia e Veriut Ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës, edhe në Kuvendin grek, ia hapi Maqedonisë rrugën e proceseve euroatlantike që ia k
Thyen gjithnjë protokollin me veshjen, Meghan tregon pse Si pjesëtare e familjes mbretërore, Meghan Markle bie në sy në disa aspekte. Disa prej tyre, si për shembull fakti që ës
Meghanit nuk i dridhet qerpiku, thyen protokollin edhe për festa Dita e sotme shënon festën e Krishlindjeve dhe kudo në botë mbahen mesha për të festuar lindjen e Krishtit. Por cfarë
Zien rrjeti, Harry thyen protokollin dhe i vë duart në të pasme Meghanit? Prej disa ditësh, Princ Harry dhe Meghan Markle po shijojnë një turne në Australi, por ditë pas dite mediat kanë një gjë
Meghan thyen edhe njëherë protokollin, detaji në veshje që tërboi mediat Meghan Markle, gjatë turneut 16-ditor në Australi me Princin Harry, zbuloi edhe një pjesë tjetër të vetes që nuk e kisht
Meghan thyen sërish protokollin dhe i lë të gjithë me gojë hapur (VIDEO) Meghan Markle shquhet për marrëdhenien e saj të komplikuar me protokollin. Shpeshherë dukesha e Sussex ka thyer me ve
Meghan dhe Harry thyejnë sërish protokollin, përkëdhelen në publik Princ Harry dhe Meghan ishin të pranishëm në ndarjen e çmimeve “WellChild”, që jepen në nder të fëmijëve të sëmurë. U