999 rezultate për

protezĂ

Momenti kur Florian Marku i "fluturon" jashtë ringut protezat kundërshtarit (VIDEO) Florian Marku në meçin e zhvilluar ndaj Jamie Steëart, edhe pse ishte më i mirë, nga gjyqtarët pas nëntë raundesh është
Zhvillohet proteza biomimetike që mund të kopjojë sjelljet e njeriut Dora ka tre rregullime për kapje të ndryshme, dhe lëviz bazuar në sinjalet eletrike në muskujt e përdoruesit. Një dor
Sazan Gurit i bie proteza në emision live (VIDEO) Sazan Guri pati një moment të sikletshëm gjatë një interviste në televizionin "Scan" teksa duke folur i doli proteza nga
“Mblodha lekët kur më vdiq nëna”, çmimet e çmendura të protezave rëndojnë pacientët Mirela Zefi është një ndër pacientët e shumtë që nuk kanë para për të përballuar çmimet e kripura të protezave. Ajo t
Kirurgu ortoped italian: Jetike vendosja e protezave cilësore Traumat nga aksidentet rrugore gjejnë prej vitesh zgjidhje në Spitalin Amerikan, ku dhjetra pacientë të cilët i janë nën
Lanë gjymtyrët në luftë, shteti nuk u siguron as protezat Mbi 100 kosovarë që kanë humbur gjymtyrët e tyre gjatë Kosovës së luftës së fundit në Kosovë apo edhe pas përfundimit të
Greta Koçi le nam, fotot i zbulojnë të pasmet e mbushura me proteza (FOTO LAJM) Faqja demaskuese “Vipat e Bllokut”, këtë herë ka “goditur” këngëtaren Greta koçi. Disa foto të saj para disa vitesh
Proteza ortopedike falas në spitalin Rajonal të Elbasanit Spitali Rajon i Elbasanit është spitali tjetër i radhës, i cili ofron tashmë proteza ortopedike falas për të gjithë paci
Beqaj: Proteza ortopedike falas për pacientët në spitalin Rajonal të Durrësit Spitali Rajonal i Durrësit ofron tashmë për të gjithë pacientët që kanë nevojë, proteza ortopedike falas. Afro 18 pacien
Beqaj: Proteza falas edhe pĂ«r pacientĂ«t e NeurokirurgjisĂ« nĂ« ​SUT PĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« ShqipĂ«ri, pacientĂ«t me dĂ«mtime tĂ« shtyllĂ«s kurrizore do tĂ« mund tĂ« pĂ«rfitojnĂ« proteza tĂ«rĂ«sisht fala
Beqaj: 1200 pacientë përfitojnë falas proteza ortopedike gjatë 2017-ës Spitali Rajonal i Vlorës është spitali i parë jashtë Tirane, deri më tani, i cili ofron falas për pacientët që kanë nevo
Të rinjtë kosovarë shpikin dorën protetike të printuar 3D (VIDEO) Kishin dëgjuar se protezat protetike kanë çmime të larta, nga 700 euro e më shumë, varësisht nga kualiteti i protezës.
"Tigri" i UÇK-së i lutet BDI-së për protezat, por refuzohet! Irfan Xhaferi nga fshati Forinë i Gostivarit, ish pjesëtarë i pesë luftërave ballkanike dhe i njohur si Komandant Tigri
E shëmtuara Beti në një version tjetër Ajo u bë e njohur falë një seriali ku nga titulli flet shumëçka. Ajo cilësohej e shëmtuara Beti, por në jetën reale ajo
31 vjeçarja me proteza hyn në histori pasi pozon në sfilatë (FOTO LAJM) Ndonëse ajo ka humbur duart dhe këmbët e saj pasi u infektua nga një sëmundje bakteriale në vitin 2011, kjo nuk e ka nda
QKUK, 250 pacientëve u vendosen proteza të syrit Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Dr. Ferid Agani, ka vizituar Klinikën e Syve të Qendrës Klinike Univers
Teknologjia mund të na shpëtojë jetën Një ekip studiuesish të Universitetit të Tokios kanë zhvilluar kohët e fundit një material fleksibël, si lëkurë që mund
Teknologjia që mund të na shpetojë jetën Një ekip i studiuesve të Universitetit të Tokios nga Martin Kaltenbunerit dhe Takao Someya kanë zhvilluar kohët e fundit
Dora bionike që kontrollohet me smartphone Në Angli është bërë një revolucion me protezën e dorës, i-limb, e aftë të rregullojë forcën sipas punës që duhet të krye
Proteza e motorizuar e këmbës Një person i cili humbi këmbën e tij nga kanceri në kockë ka treguar gjurin artificial që i ka ndryshuar jetën. David