E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

protestuesve

Pa mëshirë, policia maqedonase e tepron duke goditur të moshuarin pa faj (VIDEO) Sot gjatë protestes ku qytetarët dolën për rastin "Monstra" ku u bashkuan edhe ata të rastit Alfa si dhe familjaret e Al
Përplasje me policinë, nisin arrestimet e protestuesve për rastin "Monstra" (VIDEO) Kanë nisur arrestimet e protestuesve në Shkup për rastin "Monstra". Burimet bëjnë me dije se policia ka vënë në prang
Tension në Shkup kundër dënimit të shqiptarëve, policia bllokon rrugën Nën moton “Drejtësi dhe Liri”, filloi protesta kundër vendimit të Gjylatës Penale për rastin “Monstra”. Protestusit u gr
Mjanmar: Policia hap zjarr ndaj protestuesve, dy të vdekur e dhjetëra të plagosur Qindra policë dhe ushtarë u mblodhën në një kantier detar në qytetin e dytë më të madh të vendit, duke ngritur frikën e
Balla flet për 21 Janarin: Vrasja e 4 protestuesve, Berisha donte të arrestonte Ramën Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për 21 jana
Përplasjet në Kongres, VIP-at kundër protestuesve VIP-at kanë reaguar ashpër kundër mbështetësve të Trump, që sulmuan Capitol Hill në SHBA. Njerëz të famshëm kanë shpr
Trump thirrje protestuesve: Tani shkoni në shtëpi, duhet të kemi paqe! Presidenti në largim i SHBA, Donald Trump ka dëgjuar thirrjen e Joe Biden, për t’i dhënë fund protestës nga mbështetësit
Ish-Blloku në kaos, FNSH "dush" me ujë protestuesve për t'i larguar Edhe ditën e sotme, protesta është agravuar shpejt. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë hedhur gaz lotsjellës në drej
Plagoset me kapsoll në sy punonjësi i policisë tek "Myslym Shyri" Megjithëse ka dhjetëra qytetarë që janë shoqëruar dhe policia ka hedhur vazhdimisht gaz lotsjellës, i lënduar po sipas b
LIVE/ Protesta e katërt për vrasjen e Klodian Rashës, policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve Të rinjtë protestues kanë mbërritur para Drejtorisë së Policisë. Me të arritur para Drejtorisë së Policisë, të rinjv
Gaz lotsjellës dhe ujë me presion ndaj protestuesve, policia nis shoqërimet (FOTO LAJM) Pas dy orë proteste, policia nisi përçarjen dhe shpërndarjen e grupimeve të ndryshme të protestuesve, përmes gazit lotsj
Duartrokitje e brohoritje, protestuesit përqafojnë dhe puthin policin që hoqi kapelen (VIDEO) Dita e dytë e protestës së mbajtur në shenjë revolte ndaj vrasjes së Klodian Rashës nga policia, shënoi momente dhune, k
Kaos në kryeqytet, autobotë me ujë ndërhyjnë për të shpërndarë turmën e protestuesve (VIDEO) Kaos dhe tensione në qendër të kryeqytetit. Protesta e sotme është shoqëruar me tensione. Teksa ndaj turmës së p
I ra të fikët mes protestuesve, "motra" e Klodianit tregon si u keqkuptua deklarata “Motra” e pretenduar e 25-vjeçarit, Klodian Rasha, ka reaguar ditën e sotme në lidhje me deklaratën e saj të bërë një di
Trupat e Gardës Kombëtare ia hedhin valles para protestuesve, i "argëtojnë" nën tingujt e këngës Makarena (VIDEO) Fotografitë dhe videot e protestave në mbarë SHBA-të që shpërthyen pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kanë sho
Hamilton në krah të protestuesve amerikan që rrëzuan statujën e tregtarit të skllevërve (VIDEO) Të dielën, demonstruesit rrëzuan skulpturën e bronzit, mbi 5 metër të gjatë të tregtarit të skllevërve të dundit të shek
Gjesti human, strehoi në shtëpi dhjetra protestues duke i shpëtuar nga arrestimi (FOTO LAJM) Një burrë në qytetin e Uashington u hapi derën e shtëpisë dhjetëra protestuesve që ishin rrethuar nga policia, pas nisje
"Ai s'do të donte që ju ta bënit këtë", vëllai i George Floyd thirrje protestuesve të heqin dorë (FOTO LAJM) Protestat që nisën si revoltë kundër vrasjes barbare të George Floyd nga policia, morën papritur të tjera përmasa, duke
Po, kjo është fytyra ime: Lleshaj reagon pas dhunës së policisë ndaj protestuesve (VIDEO) Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka komentuar dhunën që Policia e S
Habit Edi Rama: Policia nuk i dhunoi protestuesit! (FOTO LAJM) Kryeministri Rama e ka quajtur reagimin e policisë ndaj protestuesve në mëngjesin e 17 majit si “absolutisht pjesë e pun