999 rezultate për

protestuesit

Nuk ndalen me dorëheqjen e qeverisë, protestuesit në Beirut kërkojnë dënim me varje Qeveria e Libanit dha dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në Bejrut. Njoftimet për neglizhencë nga
Ramës nuk i del inati me kërpudhën që prishën protestuesit, e rikthen sërish Kryeministrit Edi Rama akoma nuk i ka dalë inati me protestuesit e opoiztës të cilat shkatërruan një vit më parë kërpudh
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Tërhoqën me forcë protestuesit, kush janë dy civilët që tentuan të shpërndanin turmën (VIDEO) Gjithçka nisi si një tubim paqësor kundër ndërtimit të HEC-ve, por përfundoi në me një dhunë të paprecedentë nga policia
Policia tërheq zvarrë protestuesit për mbrojtjen e lumenjve (VIDEO) Një përplasje mes qytetarëve dhe policisë së Shtetit ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Protestuesit kishin dalë në
Londra proteston për vdekjen e George Floyd, momenti kur oficerja rrëzohet nga kali (FOTO LAJM) Një oficere policere u plagos kur protestuesit hodhën predha dhe flakë pranë kalit të saj, duke bërë që gruaja të përfun
Protestuesit djegin policin gjatë demonstrimeve për "George Floyd të Meksikës" (VIDEO) Pamje tronditëse vijnë nga Meksika. Një oficeri policie i është vënë zjarri pas një konfrontimi me disa demonstrues. Ngj
BE mbështet protestat në nder të George Floyd Protesta për vdekjen e George Floyd në duart e katër oficerëve të policisë në Minneapolis është përhapur në të gjithë bo
Plasin protestat masive në Itali: Virusi nuk ekziston! (FOTO LAJM) Protestuesit e jelekëve portokalli kanë pushtuar rrugët në Itali për të demonstruar kundër bllokimit të rreptë të qeveri
Protestuesit i vënë "flakën" Minnesotës për Floyd, Trump paralajmëron se do nxjerrë ushtrinë në rrugë Ditën e sotme u vu në pranga polici që vrau George Floyd në SHBA. Nëse shpallet fajtor, Derek Michael Chauvin mund të
Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni i Qeverisë (VIDEO) Kryeministri në detyrë , Albin Kurti, ka ndezur turmën me paraqitjen nga ballkoni i qeverisë, ku po mbahet “test protest
Shihni se si vëzhgohet protesta e Aleancës për Teatrin (FOTO LAJM) Ditën e sotme u zhvillua një protestë paqësore e qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori Mehdi Malkaj tha
Pamjet e fundit nga protesta për Teatrin, protestuesit kanë një thirrje për Ilir Metën (FOTO LAJM) Po mbahet protesta e Aleancës për Teatrin përpara ministrisë së Brendshme. Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e T
Sulm tek Kryeministria? Rama sjell edhe makinën me ujë për të shpërndarë protestuesit (VIDEO) Në këto momente ka nisur protesta e qytetarëve të thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit e cila po e zhvillon tubim
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
Nuk kishin numër identifikimi, Kryemadhi nxjerr emrat e efektivëve që dhunuan protestuesit Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ditën e sotme u dërgoi një mesazh punonjësve të policisë të cilët u përfshinë në dh
Kurti-Ramës për ndalimin e Abazit: Uroj të mos jetë hakmarrje për prishjen e pazareve me Vuçiç Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga Qeveria e Shqipërisë dhe Bashkia e Tiranës që të lirojnë protestuesit që kundërshtua
Habit Edi Rama: Policia nuk i dhunoi protestuesit! (FOTO LAJM) Kryeministri Rama e ka quajtur reagimin e policisë ndaj protestuesve në mëngjesin e 17 majit si “absolutisht pjesë e pun
Tensionohet situata te "Myslym Shyri", policia rreh protestuesit (VIDEO) Pas shembjes së Teatrit, një pjesë e protestuesve kanë bllokuar pak minuta më parë rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë. P
Protestuesit bllokojnë rrugën të ulur këmbëkryq, policia ngre kordonin e sigurisë Pas shembjes së Teatrit, duket se protestat akoma nuk kanë shteruar. Pas orëve të gjata pranë grumbullit me pluhur që