999 rezultate për

protestues

Protestuesit sulmojnë kryeministrin australian, e mbyllin në ndërtesë dhe i lyejnë me gjak makinën (VIDEO) Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga pro
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
Protesta e naftëtarëve, humb ndjenjat i riu Përplasje të forta ka patur ditën e sotme mes naftëtarve dhe policisë. Një protestues mësohet se ka humbur ndjenjat p
"Kosova është serbi", gazetari shqiptar provokohet nga protestuesi serb Gazetari i RTK, Ridvan Berisha është provokuar në Washington, jashtë Shtëpisë së Bardhë gjatë raportimit për marrëveshje
Mbrojti adoleshentin që vrau dy protestues, Trump bën deklaratën e fortë Presidenti amerikan Donald Trump vizitoi disa pjesë të qytetit të Kenoshës në Uiskonsin, që u dëmtuan javën e kaluar në
Vrau dy protestues, Trump mbron adoleshentin Presidenti Donald Trump ka mbrojtur adoleshentin, i cili vrau dy protestues në SHBA. Sipas kreut të Shtëpisë së Bardhë a
Francezët kundër masave COVID-19, nisin protestat masive (FOTO LAJM) Edhe nw Francw kanw shpwrthyer protestat masive, ndwrsa shqetwsimet e turmave janw afwrsisht tw njwjta. Protestuesit u m
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Nuk ndalen me dorëheqjen e qeverisë, protestuesit në Beirut kërkojnë dënim me varje Qeveria e Libanit dha dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në Bejrut. Njoftimet për neglizhencë nga
Ramës nuk i del inati me kërpudhën që prishën protestuesit, e rikthen sërish Kryeministrit Edi Rama akoma nuk i ka dalë inati me protestuesit e opoiztës të cilat shkatërruan një vit më parë kërpudh
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Protestuesi serb mes lotësh: Babi kjo është për ty, sepse vdiqe nga mungesa e respiratorëve (VIDEO) Në protestat e mbrëmshme para Parlamentit serb, mes shume protestuesve ka qene edhe Petar Gjuriq, djali i artistit Ljubi
Tërhoqën me forcë protestuesit, kush janë dy civilët që tentuan të shpërndanin turmën (VIDEO) Gjithçka nisi si një tubim paqësor kundër ndërtimit të HEC-ve, por përfundoi në me një dhunë të paprecedentë nga policia
Policia tërheq zvarrë protestuesit për mbrojtjen e lumenjve (VIDEO) Një përplasje mes qytetarëve dhe policisë së Shtetit ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Protestuesit kishin dalë në
Trupat e Gardës Kombëtare ia hedhin valles para protestuesve, i "argëtojnë" nën tingujt e këngës Makarena (VIDEO) Fotografitë dhe videot e protestave në mbarë SHBA-të që shpërthyen pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kanë sho
Hamilton në krah të protestuesve amerikan që rrëzuan statujën e tregtarit të skllevërve (VIDEO) Të dielën, demonstruesit rrëzuan skulpturën e bronzit, mbi 5 metër të gjatë të tregtarit të skllevërve të dundit të shek
Londra proteston për vdekjen e George Floyd, momenti kur oficerja rrëzohet nga kali (FOTO LAJM) Një oficere policere u plagos kur protestuesit hodhën predha dhe flakë pranë kalit të saj, duke bërë që gruaja të përfun
Protestuesit djegin policin gjatë demonstrimeve për "George Floyd të Meksikës" (VIDEO) Pamje tronditëse vijnë nga Meksika. Një oficeri policie i është vënë zjarri pas një konfrontimi me disa demonstrues. Ngj
Sheshi plot protestues, Avokatja e Popullit nga protesta: Jam këtu si nënë! Në "Sheshin Nënë Tereza" në këto momente po mbahet një protestë paqësore pas ngjarjes skandaloze në Babrru ku një vajzë
Gjesti human, strehoi në shtëpi dhjetra protestues duke i shpëtuar nga arrestimi (FOTO LAJM) Një burrë në qytetin e Uashington u hapi derën e shtëpisë dhjetëra protestuesve që ishin rrethuar nga policia, pas nisje