999 rezultate për

protestuan

Ja si protestuan serbët kundër Kosovës në UNESCO (VIDEO) Gjithandej veriut të Mitrovicës, është shpërndarë një thirrje për protestë. E shkruar nga studentët serbë, ajo i fton
Veteranët që protestuan aty ku ka kuptim protesta Modelin më të mirë të zgjidhjes së problemeve të caktuar, pa asnjë dyshim na e dhan&e
Studentët protestuan kundër Ligjit për Arsimin e Lartë Studentët ngrenë kartonët e kuq për të protestuar kundër reformës. Me kartonë të kuq në duar, që simbolizonin votën
Tkurret protesta e PD, më pak qytetarë para Kuvendit (FOTO LAJM) Me kërkesën kryesore për dorëheqjen e kreut të Legjislativit, Ilir Meta, mbështetësit e opozitës protestuan sot përpara
Banorët e Vevçanit protestuan me qirinj të ndezur Një numër i madh i banorëve të Vevçanit dhe fshatrave përreth janë grumbulluar para selisë së EVN-së në Strugë që të shp
Fëmijës të porsalindur ia lënë emrin "Je suis Charlie" Ngjarja e ndodhur në Paris ka bërë që shumë qytetarë nga e mbarë bota të solidarizohen në mënyrën e tyre lidhur me ngjar
Identifikohet spiuni i studentëve që protestuan kundër regjimit serb Komisioni për Verifikimin e fakteve ka shpallur për bashkëpunëtor të shërbimeve sekrete edhe tre persona të tjerë,e ku i
Në qendër të Tetovës protestuan qytetarët e revoltuar (FOTO LAJM) Qytetarët e Tetovës kanë protestuar sërish në qendër të Tetovës në sheshin "Iliria" kundër ndotjes së ajrit nga ana e fa
Tetovarët protestuan: Ndaloni genocidin ekologjik (FOTO LAJM) Shumë qytetarë të Tetovës janë mbledhur në orën 13.00 në sheshin "Iliria" për të protestuar për ajrin e ndotur të fabrik
Shqiptarët në Bern protestuan: Shkupi, jemi me ty! (FOTO LAJM) Në Bernë të Zvicrës u protestua dje kundër procesit gjyqësor të montuar "Monstra". Të pranishëm në këtë protestë kanë
Protestuan edhe shqiptarët e Zvicrës (VIDEO) Sot është protestuar në shumë qendra evropiane dhe botërore ku ka komunitet shqiptarësh. Përveç se në Tiranë e në Shkup,
Ja si protestuan sot dibranët Në protestat e sotme nuk ka munguar edhe revolta e qytetarëve të Dibrës. Banorë të shumtë të qytetit kanë dalë nëpër
Studentët e mjekësisë protestojnë para Kryesisë së Kuvendit Studentët e Mjekësisë protestuan sot para kryesisë së Kuvendit kundër projektligjit të ri të arsimit që po diskutohet në
Familjarët e të pagjeturve protestuan para Qeverisë Familjarët e personave të pagjetur protestuan sot para godinws sw Qeverisë sw Kosovws, në shenjë pakënaqësie me punën që
Punonjësit e Skënderajt protestuan për të pestën ditë Shënuan ditën e pestë që punonjësit e Administratës së komunës Skënderaj që protestojnë kundër arrestimeve të Sami Lusht
Rishikimi i faturave, qytetarët protestuan edhe sot ndaj KEK-ut Një numër qytetarësh protestuan sërish sot kundër politikave të KEK-ut rreth tarifave përkundër kushteve të rënda atmosf
Reportazh, qindra bashkatdhetarë protestuan në Bruksel në përkrahje të Luginës së Preshevës Përkundër temperaturave të ulëta, nga një acar që mbretëronte në Bruksel me -7.5 C, ishin mbledhur qindra bashkatdhetarë
Protestat antikrizë në Greqi, policët me litar në fyt Oficerët e policisë greke protestuan të enjten jashtë selisë së forcave speciale në Athinë kundër masave të kursimit të
Rinisi procesi “Kleçka”, studentët protestuan Ka nisur procesi gjyqësor në rastin “Kleçka”. Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe nënkryetari i PDK-së, Fatmir Limaj, ësh
Protesta për xhaminë e madhe në Prishtinë Qindra besimtarë myslimanë protestuan të premten për mungesën e xhamive në Prishtinë. Pas faljes së namazit të xhumasë n