999 rezultate për

protestojne

Gazetari shqiptar: Sa herë që protestojnë, qytetarët tradhtohen Emisioni “As pro as Kundër” në ABC me Robert Aliaj, mbrëmjen e sotme u fokusua tek “Revolta”, se sa protestojnë shqipta
Italianët protestojnë kundër masave anti-COVID, fishekzjarre dhe shishe kundër policisë Si pasojë e shtimit të rasteve pozitive me koronavirus, qeveria italiane vendosi mbylljen e disa bizneseve pas orës 18:0
Muzikantët protestojnë kundër masave të Qeverisë Artistët e estradës, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve, me kafene të impr
Këngëtarë e artistë protestojnë kundër masave ndaj COVID-19 Artistë, muzikantë, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve protestuan sot para
Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Ministrisë së Infrastrukturës, përballen me kordonin policor Ata prej kohësh kërkojnë të drejtat e tyre, por duket se askush nuk denjon t'ju përgjigjet. Prandaj ditën e sotme pro
Këngëtarët protestojnë para Kryeministrisë, shoqërohen në polici dy persona Këngëtarët e klubeve të natës po protestojnë përpara Kryeministrisë kundër vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve
Prej dekadash pa energji elektrike, banorët e Fierit protestojnë ndaj OSHEE (VIDEO) Banorë në fshatrat e Fierit po protestojnë si pasojë e mungesës së energjisë elektrike. Konkretisht, protesta po zhvi
Shqiptarët protestojnë në Austri kundër prishjes së Teatrit (FOTO LAJM) Shembja e Teatrit Kombëtar, në orët e para të mëngjesit të 17 majit, ka shfaqur pakënaqësi edhe te qytetarët shqiptarë j
Qirinj dhe flamur kombëtar, qytetarët protestojnë ndryshe para kordonit policor Pasditen e sotme, artistët dhe qytetarët kanë zgjedhur një formë të re të nderimit të Teatrit që sot u shemb përdhe.
Punonjëset e fasonerisë në Krujë protestojnë për pagën e luftës: Dy muaj s’kemi punuar fare Me maska mjekësore në fytyrë dhe doreza në duar, duke ruajtur distancimin social pasi punojnë në një nga vatrat më aktiv
Banorët në Tiranë "thyejnë" karantinën dhe dalin në protestë (VIDEO) Ndihma e qeverisë për qytetarët është konsideruar e pamjaftueshme. Ndonëse jemi në kohë pandemie dhe lëvizja është e
Pranga në ekrane, të rinjtë protestojnë para Kryeministrisë për paketën antishpifje Edhe pse protesta e madhe u bë dje para Parlamentit nga gazetarët, Organizata Rinore po zhvillon këtë paradite një prote
Gazetarët jashtë protestojnë, Rama i përgjigjet me "kartën" e vetme që ka në dorë Kryeministri Edi Rama ka arritur në Kuvend ku ka marrë edhe fjalën. Edhe pse jashtë Parlamentit gazetarët po protesto
"Cunami Demokratik" do të protestojnë jashtë Camp Nout ditën e El Clasicos (FOTO LAJM) Grupi protestues katalonas "Cunami Demokratik" ka bërë thirrje për një tubim jashtë Camp Nou më 18 dhjetor, vetëm disa o
"Ne meritojmë më shumë", tifozët e Napolit protestojnë para seancës stërvitore Përpara nisjes së seancës stërvitore të skuadrës së Napolit, jashtë stadiumit "San Paolo" ka pasur tension. Afërsisht
Punonjësit e Google protestojnë përmes një letre të hapur drejtuar kompanisë Përmes një letre të hapur drejtuar shefes së financave, Ruth Porat, punonjësit kërkojë që Google të hartojë një plan mbi
Dhunë nëpër rrugët e Barcelonës, 350 mijë persona protestojnë duke kërkuar pavarësi Përplasjet midis policisë dhe elementëve militantë në një turmë me mijëra demonstrues e shndërruan një pjesë të Barcelon
Fermerët bllokojnë rrugët me traktorë në Holandë Qindra fermerë holandezë kanë vendosur të protestojnë të martën duke dalë rrugëve me traktorët e tyre të mëdhenj. Ky vep
Shqiptarët protestojnë në Shkup kundër diskriminimit Sot në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup do të mbahen protesta kundër diskriminimit duke filluar nga ora 14:3
"Mos na vrisni, një jetë kemi", banorët protestojnë kundër fabrikës së tullave Banorët e rrugës josif Pashko tek Shinat e Trenit në Tiranë, kanë protestuar ditën e sotme pasi kundërshtojnë veprimtari