999 rezultate për

protestes

U arrestua pas protestës së sotme në Shkodër, lirohet kreu i FRPD Kreu i FRPD, Arvit Bushati, është lënë i lirë mbrëmjen e sotme, pasi u shoqërua në polici, pas protestës në Shkodër.
Basha i ribashkohet protestës te Teatri Kombëtar (VIDEO) Pas disa orësh qëndresë, policia dhe FNSH janë tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda godinës së Te
Një ditë pas protestës, reagon Basha: Shqiptarët janë të etur për ndryshim (VIDEO) Lulzim Basha, daljen e tij publike për ditën e sotme e ka zgjedhur në një mënyrë shumë ndryshe. Ai ka postuar video të p
Aktori i njohur i bashkohet protestës së opozitës, zbardhet mesazhi për kryeministrin Rama Protestës së opozitës i është bashkuar edhe Aleanca për Teatrin. Aktori Neritan Liçaj, pjesë e kësaj aleance, që njih
Doli kundër Bashës dhe pranoi mandatin, deputeti i bashkohet protestës (FOTO LAJM) Lefter Maliqi, i cili pranoi mandatin e deputetit, pas vendimit të opozitës për t’i djegur ato, i është bashkuar sot pro
Simbolika e protestës së opozitës, gomari dhe kutia e votimit (FOTO & VIDEO) Një kuti e madhe votimi 2 metra e lartë ka dalë nga selia e PD dhe i është drejtuar sheshit para kryeministrisë. Kuti
LIVE/ Ndiqeni protestën e 10 Kombëtare të opozitës Protesta e 10-të Kombëtare që ka nisur startin në këto momente në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, do të ndiqet me një vëm
Edhe pse akuzoi Bashën, djali i Sokol Olldashit i bashkohet protestës së PD-së Edhe pse e akuzoi për paaftësi dhe madje e cilësoi si përgjegjës për atë që është duke humbur PD, nën drejtimin e Bashës
Dy orë para protestës, Rama sfidon opozitën Kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit, ku po mbahet seanca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta u shpreh se
Berisha pak para protestës: Super cunami po afron (VIDEO) Pasditen e sotme pritet të fillojë protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar me moton Rama Ik. Lidhur me këtë f
24 orë para protestës Basha është ndalur në Kamëz (FOTO LAJM) 24 orë para nisjes së protestës së 10-të kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar, kryetari i Partisë Demokratike Lul
Seancë plenare dhe protesta e opozitës, si do të arrijë të shmangë përplasjet policia Opozita ka lajmëruar protestën e saj të 10 kombëtare. Ashtu si edhe deri më tani, kërkesa për protestë përmban vetëm she
Një ditë para protestës, policia rrethon kryeministrinë Masat nga organet ligjzbatuese janë marrë pranë institucioneve si kryeministria, ministria e brendshme dhe parlamenti. P
Një ditë para protestës Rama jep mesazhin e rëndësishëm Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, opozita e bashkuar do të zhvillojë ditën e hënë protestën e rradhës. K
Një ditë para protestës, Rama ja "mbath" në plazh me Zahon (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit Edi Rama, ditën e sotmë ka thënë "Mirmëngjes" për të gjithë shqiptarët me një foto buzë detit bash
Një ditë para protestës Basha jep alarmin: Të ngrihemi kundër diktaturës (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Baha, përmes një postimi në Facebook u bën thirrje të gjithë shqipëtarëve ti bashkohen
2 ditë para protestës Basha zbarkon në Kavajë: Beteja nuk njeh kthim Dy ditë pas përplasjes së armatosur midis dy grupe të rinjsh në Kavajë, që i mori jetën 1 qytetari të pafajshëm dhe 48 o
Dy ditë para protestës, Basha: Të bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj (VIDEO) Kryetari PD-se, Basha videomesazh shqiptareve me ftesen per protesten e te henes: Te gjithe bashke ne Tirane. Asnje hap
"Do ketë një tjetër dosje", Monika Kryemadhi bën parlajmërimin e fortë 2 ditë para protestës Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbledhur mbrëmjen e sotme strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë f
Lulzim Basha mbledh kryesinë dhe aleatët menjëherë pas protestës, çfarë do ndodhë? Partia Demokratike do të vijojë me protesta deri në datën 30 qershor. Sipas informacioneve mësohet se opozitarët çdo