E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

proteste

Ndërtimi i HEC-it, banorët ngrihen në protestë Banorët e 5 fshatrave të njësisë administrative të Kaçinarit të Mirditës kanë dalë sërish për të protestuar kundër ndërt
Shqiptarët protestojnë në Shkup kundër diskriminimit Sot në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup do të mbahen protesta kundër diskriminimit duke filluar nga ora 14:3
6 muaj pa rrogë, punonjësit e Vllaznisë në protestë (VIDEO) Punonjësit e klubit të futbollit të Vllaznisë në stadiumin 'Loro Borici' dhe "Reshit Rusi" janë ngritur në protesta.
Biznesmenët e arrestuar, mes tyre edhe vjerri i polices që humbi gishtat në protestën e opozitës Mes biznesmenëve që sot kanë dalë para gjykatës për masën e sigurisë ka qenë edhe Rrapo Baduni, pronar i kompanisë “Bani
Nxënësit e gjimnazit në Prishtinë, protestë kundër mbylljes së shkollës Nxënësit e Gjimnazit të Shkencave Shoqërore “Ahmet Gashi” më Prishtinë, kanë filluar protestën e tyre në shenjë pakënaqë
Fermerët e Korçës në protestë: "Hapni tregun, na lejoni të shesim" (FOTO LAJM) Fermerët e Korccës, këtë të hënë kanë vendosur të protestojnë për tregun e fruta-perimeve. Shkak për këtë protestë, ë
Ndodh edhe kjo: Agjensitë funerale dalin në protestë Është paralajmëruar protestë nga kompanitë funerale në Prishtinë kundër Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Përmes nj
E pabesueshme por e vërtetë: Njerëzit në protestë kundër ndarjes së Robertit dhe Norës (FOTO LAJM) Mos e besoni po deshët, njerëzit në protestë kundër ndarjes së Robertit me Norën Mund t’ju duket e çuditshme, por ësh
U arrestua pas protestës së sotme në Shkodër, lirohet kreu i FRPD Kreu i FRPD, Arvit Bushati, është lënë i lirë mbrëmjen e sotme, pasi u shoqërua në polici, pas protestës në Shkodër.
Fillon protesta kundër Konstituimit Bashkiak në Shkodër (VIDEO) Ditën e sotme po konstituohet këshili bashkiak në qytetin e Shkodrës. Ashtu sikundër PD paraljmëroi, qytetarët dhe milit
Protesta e PD në Shkodër, policia "rrethon" institucionet Pas njoftimit se Partia Demokratike e Shkodrës do të zhvillojë një protestën mesditën e së hënës, pikërisht në atë orë,
PD bën njoftimin e rëndësishëm për protestën e nesërme në Shkodër Partia Demokratike në Shkodër pritet të zhvillojë nesër një protestë përpara Prefekturës së qytetit për “mbrojtjen e vle
Protestë për njerëzit e pastreh, policët humbin kotrrollin (VIDEO) Gjatë një proteste për personat e pastrehë në SHBA policët kanë humbur kontrollin duke abuzuar me protestuesit.
"Mos ma prek Tomorrin", banorët e Baratit në protestë kundër vendimit të Gjykatës Banorët e Beratit u ngritën në protestë kundër vendimit të gjykatës që rrëzoi VKM-në e qeverisë, për zgjerimin e hapësir
Betimi i kryetarit të ri në Mat, militantët e PD në protestë Vazhdojnë përplasjet mes militantëve të Partisë Demokratike dhe kryetarëve të rinj, të shpallur fitues këtë 30 qershor.
Gjakovë, lirimi i Tomorr Morinës u kërkua me protestë Sot në Gjakovë të Kosovës është mbajtur protestë, ku u kërkua lirimi i ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Protestë në Devoll: Nuk njohim 30 Qershorin! Opozita e bashkuar ka zhvillura nje protestë para bashkisë Devoll kundër konstituimi i Këshillit Bashkiak. Nuk ka pas
Basha i ribashkohet protestës te Teatri Kombëtar (VIDEO) Pas disa orësh qëndresë, policia dhe FNSH janë tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda godinës së Te
Nuk flisnin për një kohë të gjatë, Teatri bën bashkë Jul Dedën dhe Gentian Zenelajn Julian Dedaj dhe Gent Zenelaj, dy ish-shokë të ngushtë janë bërë bashkë në protestën e artistëve kundër shembjes së Teat
Vrasja e 11 vjeçarit, protestë në Fushë Kosovë Pasi dje një grup i aktivistëve të Fushë Kosovës mbajtën një aksion simbolik para stacionit policor të kësaj komune pas