999 rezultate për

protestave

Naftëtarët i rikthehen sërish protestave, paralajmërojnë grevë urie Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer sërish protestave. Ata janë mbledhur për të disatën herë para dyerve të rafiner
Pas protestave Gjermania merr vendimin: Hapen shtëpitë publike, si do priten klientët Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet
Zjarr para Shtëpisë së Bardhë, digjet kisha presidenciale në Uashington (VIDEO) Kisha historike e Shën Gjonit, e njohur edhe si Kisha Presidenciale pasi ndodhet jo larg Shtëpisë së Bardhë, u dogj dhe
SHBA nën ankthin e protestave, vritet mes turmës një 19 vjeçar Protestat pas vdekjes së një personi gjatë arrestimit, ka sjellë viktimën e parë në SHBA. Një 19 vjeçar është vrarë g
Opozita merr vendim, harron koronavirusin dhe njofton nisjen e protestave Pas një takimi me aleatët, kryedemokrati Basha në emër të opozitës është marrë vendimi për nisjen e protestave dhe mbësh
Shembja e Teatrit Kombëtar, Xhaferaj: Provokimi i protestave në kohë pandemie, akt vrastar (VIDEO) Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar tension të madh në Tiranë mes policisë dhe qytetarevë që kanë dalë të protestojn
A është mundësi nisja e protestave? Basha: Do t'a mbështesim me të gjitha format! "Opozita mbështet me të gjitha format e mënyrat protestat e qytetarëve për të kërkuar e fituar të drejtat e tyre e për t
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
Rikthimi i protestave kundër Ramës? Basha thërret në zyrë aleatët Opozita është e bindur për t'ju kthyer protestave kundër qeverisë në fund të shkurtit. Pak minuta më parë ka përfundu
Protestuesit sulmojnë dhe marrin zvarrë kryebashkiaken nëpër qytet (FOTO LAJM) Kryebashkiakja e një qyteti në Bolivi, Patricia Arce, është sulmuar nga protestues të cilët e kanë tërhequr zvarrë nëpër
Shtyhet Barcelona-Real Madrid për shkak të protestave të Katalonjë Federata e Futbollit e Spanjës ka konfirmuar se përballja mes Barcelonës dhe Real Madridit është shtyrë për shkak të shq
Studentët të pakënaqur me premtimet e qeverisë, i rikthehen protestave Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt.
Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM) Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për p
Për 4 shkopat e Saitit dhe 4 të vrarët e 21 janarit! Nga Alfred Peza Ka një përpjekje të papërfytyrueshme nga ana e propogandës opozitare, për të vendosur shenjën
VOA: Popujt e Ballkanit po ngrihen kundër regjimeve shumëvjeçare Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale: një regjistrim sekret i vitit 2016, që duket se tregonte një
Kurti njofton nisjen e protestave kundër PAN Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar zgjedhje të reja dhe se për këtë ka njoftuar se do të nisë takime me qytetarë në gjitha
Rama iu rikthehet protestave të studentëve, ka një merak me rektorin Kryeministri Edi Rama ka kritikuar dhe sulmuar sërish rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai tha se pas pro
Vuçiçi e ka punën keq, mijëra protestues sërish dalin kundër tij Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, të shtunën mbrëma, një javë pas hyrjes në ndërtesën e televizionit në
Vuçiç: Pas protestave fshihet Haradinaj, po më rrëzon nga pushteti Shefi i Shtetit serb, Aleksander Vuçiç, i ka ndërlidhur protestat kundër tij në Beograd me njerëzit e Ramush Haradinajt.
Qeveria shkarkon të gjithë administratorët e universiteteve pas protestave të studentëve Ashtu siç pritej, pasi realizoi dy takime me studentët, Rama ka filluar tërheqjen e tij dhe plotësimin e kërkesave të ty