999 rezultate për

protestat

Kryemadhi: Protestat nuk janë kundër Ramës, të mos bëhemi të dhunshëm Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me mbështetës të LSI
Balla komenton protestat nga Gjermania: Këtu paqësore, në Shqipëri më qëllim prishjen e imazhit të vendit Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka krahasuar protestën e qytetarëve gjerman të cilët kanë dalë në rrugë duk
Protestat, ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Shqipëri Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët amerikanë banues në Shqipëri, lidhur me
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Reagon ambasada amerikane: Përmbahuni! Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish para protestës së opozitës duke bërë thirrje që të ruhet qetësia. Me
Dodik sapo shkel në Tiranë thotë se nuk i bëjnë përshtypje protestat e shqiptarëve Presidenti i Republikës Srpska në Bosnjë, Millorad Dodik, ka arritur në Tiranë. Kundër tij dhe presidentit serb Aleks
Basha: Ramës "I ka ik truni komplet" nga protestat e opozitës Ditën e sotme Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me qytetarët e Lezhës, ku në fokus qëndronte kr
Braçe: Protestat e opozitës nuk më bezdisën aspak Opozita për dy orë ka bllokuar 12 akset në qarqet kryesore të vendit ditën e sotme. Kjo protestë u mbyll para pak minuta
Vazhdojnë protestat kundër Vuçiç Për javën e 21-të me radhë serbët kanë dalë në rrugët e Beogradit kundër presidentit Aleksandar Vuçiç. Mijëra demonst
Kryemadhi: Rama po i shkatërron shqiptarët, ik sa je në kohë Nga kryëzimi i Durrësit, një ndër 5 pikat e bllokuara në të gjithë vendin, kryetaraja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaro
Policia franceze ndalon protestat në Notre Dame Jelek-verdhët kanë paralajmëruar protesta të tjera kundër pushtetit në Francë. Policia ua ka ndaluar atyre protestën pra
Vetëvendosja nis protestat kundër qeverisë VV ka njoftuar sot nisjen e protestave kundër qeverisë Haradinaj. Tubimet do të fillojnë nga komuna e Vushtrrisë për
Mjekët e papunë nisin protestat në Kosovë Një grup i mjekëve të rinj të cilët janë të papunë kanë protestuar para objektit të komunës së Gjilanit duke kërkuar që
“Mitingu i shekullit”, Rama ironizon protestat e opozitës Kryeministri Edi Rama nga takimi në Durrës nuk ka qëndruar pa e komentuar protestën e ditës së djeshme. Me ironi ai k
Vuçiçi e ka punën keq, mijëra protestues sërish dalin kundër tij Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, të shtunën mbrëma, një javë pas hyrjes në ndërtesën e televizionit në
Deutsche Welle publikon skandalin që mund të rrëzojë Edi Ramën (FOTO LAJM) Mediat gjermane vijojnë të jenë të interesuara për situatën politike në Shqipëri. Së fundmi Deutsche Welle ka publik
Shqipëria 'zien' nga protestat, Ramën dhe Bashën i kaplon gjumi (FOTO LAJM) Në një kohë që revolta e qytetarëve është mjaft e madhe, dhe prej kohësh dalin në rrugë për protesta, udhëheqësit e PS-s
Basha: Protestat tona, fuqizohen çdo ditë e më tepër Kryedemokrati, Lulzim Basha iu përgjigj interesit të gazetarëve nëlidhje me veprimet e mëtejshme të opozitës në këtë sez
Gjuriç i nevrikosur me protestuesit që pushtuan televizionin shtetëror Pas protestave të djeshme Kryetari i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjjuriç ka deklarua
“Rama ik”, fermerët e pashpresë nisin protestat Duket se prodhimi vendas është një qorrkak të pashpresë. Fermerët e Devollit kanë protestuar ditën e sotme për prodhi