999 rezultate për

protestĂs

Dashuri në kohë protestash Demonstratat në Kili kundër presidentit, Sebastián Piñera dhe pabarazive sociale vijojnë ende. Protestat kanë vazhdua
Valë protestash në Katalunjë, propozohet stadium tjetër për Barça-Real Rajoni i Katalunjës është përfshirë sërish nga demonstratash prej dy ditësh, teksa mijëra njerëz pro pavarësisë kanë zap
Rama ironizon opozitën: Ofrojmë edhe "turizëm protestash" Kryeministri Edi Rama nga Ishull Lezha teksa ishte i pranishëm në hapjen e aktivitetit turistik "Festat lokale 2019" tha
Valë protestash anti – Trump në SHBA Rreth 600 manifestime u zhvilluan në Shtetet e Bashkuara brenda një dite, kundër politikës së Presidentit Trump për ndar
Lumë protestash kundër njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit Një valë e re protestash kundër vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të
Ristani si Basha: Do rrëzojmë qeverinë me protesta Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani sqaroi për News 24 analizën që do të nisë forca më e madhe opozitare p
Gjermani, Merkel mes protestash pro dhe kundër (FOTO LAJM) Ashtu siç pritej, një protestë tjetër është zhvilluar ditën e sotme kundër politikave të ndjekura nga kancelaria gjerman
Kushtetuesja vendos për Asociacionin: Në përputhje me Kushtetutën e Kosovës Gjykata Kushtetuese ka vendosur ne lidhje me kushtetutshmërinë e Marrëveshjes për formimin e Asociacionit të Komunave më
Valë protestash në prag të zgjedhjeve në Meksikë Protesta të dhunshme kanë nisur në prag të zgjedhjeve në Meksikë e ku përpos trazirave, zyrtarët zgjedhorë shprehen se n
Kamp protestash kundër dëbimit të kosovarëve Në afërsi të qendrës së azilit në Munster është ngritur një 'qytet' i vogël nga rreth 150 demonstrues të cilët duan të j
Protestat në Bosnje mund të prekin edhe Maqedoninë Bosnje dhe Hercegovina ditët e fundit është përfshirë nga një valë protestash masive. Por një situatë të ngjashme nga as
Strehimi, komuniteti rom në protesta Reshjet e dy ditëve të fundit kanë vështirësuar jetën e komunitetit rom në çadrat qe ata kanë ngritur ne trotuarin prane
Protesta të reja anti-japoneze në Kinë Protesta të reja anti-japoneze kanë nisur në Kinë në lidhje me ishujt e diskutueshëm dhe për përvjetorin e “incidentit t
Putin, jo president para zgjedhjeve të marsit Kryeministri rus, Vladimir Putin në një dalje publike ka hedhur poshtë mundësinë për tu bërë president i përkohshëm para
Rama: Kriza me e thelle se dje, vale protestash Një ditë pasi paramenti miratoi ligjin për hetimin e nga komisonit parlamentar të zgjedhjeve të
Rama: Nese nuk zgjidhet kriza, vale protestash Një ditë pasi deputetët e PS hynë në Kuvend , kreu i socialistëve Rama ka deklaruar se rea