999 rezultate për

protestĂ

"Koronavirusi Ă«shtĂ« shpikje", Protesta masive nĂ« Itali, nuk respektohet distancimi social (FOTO LAJM) Qindra njerĂ«z u mblodhĂ«n kĂ«tĂ« tĂ« shtunĂ« nĂ« Piazza Duomo nĂ« Milano me njĂ« lĂ«vizje protestĂ« e cila riktheu nĂ« shesh ‘Jelek
Nuk ndalen, qytetet kryesore të SHBA-ve të "ndezura" nga protestat Në Shtetet e Bashkuara vazhduan demonstratat në dhjetra qytete, përfshirë kryeqytetin Washington, DC për të protestuar n
SHBA nën ankthin e protestave, vritet mes turmës një 19 vjeçar Protestat pas vdekjes së një personi gjatë arrestimit, ka sjellë viktimën e parë në SHBA. Një 19 vjeçar është vrarë g
Polici vrau një shtetas gjatë arrestimit, SHBA paralizohet nga protestat për drejtësi SHBA dhe gjithë bota u trondit nga pamjet e arrestimit të dhunshëm që shkaktoi dhe vdekjen e Floyd. Pas kësaj ngjarj
Protestat për vrasjen e njeriut me ngjyrë të shkaktuar nga policia në SHBA, shndërrohen në të dhunshme (VIDEO) Personi i cili vdiq, ishte kapur nga policia në SHBA dhe njëri ndër ta i kishte vendosur këmbën në qafë gjë që i shkakto
Frikë nga protesta të dhunshme? 440 milionë lekë tender, Kuvendi do të blindohet së shpejti Pas një kohe të qetë politike për shkak të izolimit nga COVID-19, heshtja u thye më 17 maj me shembjen e teatrit, dhe si
Peticioni për Teatrin Kombëtar mbërrin në Kukës Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të jetë sot në Kukës, ku do të zhvillojë peticionin për mbledhjen e firmave për rindë
Protestat për Teatrin: Lleshaj tregon pse forcat e rendit nuk kishin numër identifikimi Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet
Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh.
Shihni se si vëzhgohet protesta e Aleancës për Teatrin (FOTO LAJM) Ditën e sotme u zhvillua një protestë paqësore e qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori Mehdi Malkaj tha
Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
Pamjet e fundit nga protesta për Teatrin, protestuesit kanë një thirrje për Ilir Metën (FOTO LAJM) Po mbahet protesta e Aleancës për Teatrin përpara ministrisë së Brendshme. Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e T
Nis protesta, artistët mblidhen para Ministrisë së Brendshme (VIDEO) Ashtu sic kishin paralajmëruar për të mërkurën Aleanca për mbrojten e Teatrit ka nisur grumbullimin para Ministrisë së B
Meta bën lëvizjen e fundit para protestës, fton Bashën, Kryemadhin dhe aleatët në tryezë Shembja e Teatrit Kombëtar pas dy vitesh protesta, në këtë kohë pandemie, ka provokuar artistët, qytetarët shqiptarë dhe
Protesta e dytë për shembjen e Teatrit, kur dhe ku do të mbahet Ditën e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Tetarit ka thirrur një tubim qytetar për të kundërshtuar atë që i ndodhi godinës
Qeveria shembi teatrin, Vetëvendosja e Kosovës zbarkon për protesta në Tiranë Lëvizja Vetëvendosje njoftoi sot se do të organizojë nesër në mëngjes në orën 9 një manifestim për tu solidarizuar me pe
Nesër jepet masa e sigurisë për 11 personat e ndaluar nga protesta Nesër dalin para gjykatës për tu njohur me masën 11 persona të cilët u ndaluan gjatë protestës në mbrojtje të godinës së
Protesta për Teatrin, ultrasi i Tiranës fiton vëmendjen me mesazhin epik (FOTO LAJM) Në protestën e djeshme për Teatrin Kombëtar, një ultras i Tiranës ka ditur të fitojë vëmendje të madhe për shkak të mesa
Basha premton të mos i ndahet Ramës me protesta: Do t'a ketë fundin e shpejtë! Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se kudo që ka protesta, opozita do të jetë aty. Me premtimin se kudo që do ke
Mbyllet protesta e Aleancës për Teatrin por nuk dorëzohen: E radhës ditën e mërkurrë Ka përfunduar protesta e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku morën pjesë edhe përfaqësues të partive opoz