999 rezultate për

proteina

Pse konsumimi i kosit bën magji për meshkujt Sipas studimeve të mëparshme, kosi mund ta zvogëlojë dukshëm rrezikun e kancerit kolateral te meshkujt. Ky lloj kanceri
Këto janë mënyrat natyrale për të shtuar në peshë Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër
Boronica lufton plakjen Meshkujt dhe femrat nuk kanë të njëjtat zakone rreth përzgjedhjes së ushqimeve të përditshme. Ndërsa gratë këshillojn
Ushqimet që duhet të hani për flokë të shëndetshëm Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët ja
Si të dobësohemi pa dietia Dietat nënkuptojnë restriksione në spektrin e gjerë të ushqimeve dhe kjo është mjaft e vështirë për njerëzit. Dieta t
Mori sasi të mëdha proteinash, bodybuilderit i ngatërrohen zorrët (FOTO LAJM) Një bodybuilder u detyrua t’i nënshtrohej operacionit në zorrë për shkak të dietës së rreptë. Sean Tierney, 34 vjeç,
Mësoni nivelin e proteinave që duhet të keni në trup Proteina është bazike për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e muskujve dhe në të mbajturit ngopur pas ngrënies. Por që ta zb
Çfarë i ndodh trupit tonë nëse hamë vezë çdo ditë Vezët janë të pasura në hekur, proteina, amino-acide dhe antioksidantë. Ato janë të shkëlqyera. Por çfarë ndodh kur ham
Çfarë diete mban Khabib që është një bishë e vërtetë në ring Sukseset e Khabib nuk varen vetëm nga ushtrimet e tij të shumta, por një rol të rëndësishëm luan edhe dieta ushqimore. E
Mos e teproni, mësoni sasinë e proteinave që ju nevojitet Proteina është bazike për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e muskujve dhe në të mbajturit ngopur pas ngrënies. Por që ta zb
A mund të kenë alergji foshnjat nga qumështi i nënës? Qumështi i nënës përfaqëson një ushqim të quajtur specifik dhe të projektuar nga natyra për të dhënë zhvillimin më të mi
Supë me kërpudha Fasulja është një ndër ushqimet më të dobishme, është burimi i proteinave, si dhe është ushqim që i takon kuzhinës tradi
Pasi të lexoni këtë, nuk do t'i ndaheni më fasules Fasulja është një ndër ushqimet më të dobishme, është burimi i proteinave, si dhe është ushqim që i takon kuzhinës tradi
Ky ushqim ju heq urinë por është pasuri e tërë me proteina Studimi i ri i publikuar në revistën profesionale “Nutrition Research” ka zbuluar se sa i rëndësishëm është kafjalli i p
Hani kos çdo ditë? 10 fakte që duhet t’i dini Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona. Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më posh
Një studim i ri zbulon shkakun e thinjave, nuk është ajo që të gjithë kemi besuar Ndryshe nga ajo që besojnë të gjithë, thinjat nuk shkaktohen nga situata të ndryshme stresi apo të qenit prindër të fëmi
10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur Ndërtoni muskujt me shejk proteinash, mirëpo shikoni në etiketë a gjenden këta përbërës, të cilët do t’ju ndihmojnë të n
Konsumoni karbohidrate dhe yndyrna nëse dëshironi të humbni peshë Mos shihni më kaloritë te produktet që konsumoni. Nëse po përpiqeni të humbni peshë, numëroni makrot. Por, a e dini ç
Me këto ushqime do dobësoheni edhe kur flini A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të "heqin" kilogramë teksa jeni
Lulja që rritet në secilin kopsht ndihmon në shërimin e kancerit Në mbarë botën njihet si shenjë mbrojtëse në luftën kundër kancerit. Bëhet fjalë për narcisin. Edhe pse ky zbulim ti