999 rezultate për

propozimin

Shoqëria civile kundërshton propozimin e Dakës për heqjen e balotazhit Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka, ditë më parë ka thënë se në të ardhmen duhet të mendohet të b
Koreja Veriore refuzon propozimin për bisedime direkte në Rusi Zyrtarët e Koresë Veriore e kanë refuzuar propozimin për të mbajtur bisedime direkte me homologët e tyre nga Koreja Jugo
Zbulohet organizatori i plagosjes së Selës dhe Zaevit në Kuvendin e Maqedonisë Gjykata penale caktoi paraburgim 30 ditor për Igor Jug-un. Ai jo vetëm që ka qenë pjesëmarrës i turmës e cila në mënyrë
Debate tek Komisioni i Ligjeve, befason Tahiri me propozimin Edhe pse u zotuan të gjithë, që tri organet e vetingut do të kenë mbështetje financiare dhe me burime njerëzore pa kufi,
E pazakontë, kësaj ministrje Rama ia bëri postin surprizë Qeveria e dytë e Ramës tashmë ka nisur nga puna mirëpo vlen për t’u theksuar se disa nga emrat e qeverisë të propozuara
Socialistët propozojnë Ramën kryeministër, por Ruçi e bën “president” Asambleja e PS-së sot ka zyrtarizuar emrin e Ramës për kryeministër. Por gjatë fjalës ai, bëri edhe një lapsus teks
Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëven
Daçiç: Rusia mbështet propozimin rreth ndarjes së Kosovës Ideja e demarkacionit (ndarjes) në mes serbëve të Kosovës dhe shqiptarëve do të ishte një zgjidhje e qëndrueshme për kon
Zaev pranon propozimin e Ramës për emrin e ri të Maqedonisë? Agjencia e lajmeve ruse, “Sputnik” në një shkrim të sajin botuar në formatin serbisht të portalit, shkruan ditën e sotme
Qeveria miraton propozimin për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Qeveria në largim e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Ministrisë se Punëve të Jashtme për anëtarësi
Rritja e çmimit të ujit të pijshëm në Tiranë, si do e votojë LSI propozimin e Veliajt? Demokratet ne Keshillin Bashkiak te Tiranes kundershtuan sot rritjen e tarifes per ujin e pijshem, duke akuzuar Veliajn
"Tërmeti" në LSI: Ikën Vasili, vjen Kryemadhi. Ja ndryshimet e mëdha (VIDEO) Petrit Vasili ka konfirmuar dorëheqjen nga drejtimi i LSI-së dhe propozimin e Monika Kryemadhit në krye të partisë.
Pacolli flet për propozimin e Agim Bahtirit për koalicion me VV-në Nënkryetari i AKR-së, njëherësh kreu i komunës së Mitrovicës veriore, Agim Bahtiri sot gjatë ditës i ka propozuar partis
Koreja e Jugut zgjedh kryeministrin e ri Parlamenti i Koresë së Jugut miratoi sot propozimin e presidentit, Moon Jae In, për të emëruar kryeministër Lee Nak Yon,
Basha sfidon publikisht Ramën: Ne pranojmë pa kushte propozimet e SHBA-ve, po ti? Kreu i opozitës Lulzim Basha i ka dërguar një letër publike kryeministrit Rama ku thekson se PD dhe partitë opozitare ka
PDK refuzon propozimin e LDK-së për demarkacionin Ideja e deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Adem Salihaj qe të bëhet ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin
Trumpi merr propozimin për të vrarë Kim Jong-un?! Presidenti i Shtetve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. ka marrë nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare mundësitë për të
DETAJE/ Refuzoi propozimin për martesë, komshiu e masakron me thikë 34-vjeçaren Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës ku një 33-vjeçar ka plagosur me thikë komshien e tij. Pol
Hashim Thaçi dorëzohet, tërheq propozimin e tij për Ushtrinë e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një konference për medie për transformimin e FSK-së, ka thënë se i ka dërguar
Zajmina tregon propozimin në Maldive: Unaza ishte fshehur poshtë pecetës (FOTO LAJM) Nga ishujt Maldive, aty ku këngëtarja Zaimina Vasjari postoi një foto me unazë, gjithҫka mori një rrugë tjetër.