999 rezultate për

propozimin

Kosova paraqet propozimin e saj per EULEX Në Kosovë, edhe gjatë ditës së sotme kanë vijuar negociatat në përpjekje pë
Thaci: Ja pse nuk pranojme propozimin Nëse Prishtina i pranon 6 pikat e propozuara nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon p&e
Jemi te vendosur: NUK E PRANOJME PROPOZIMIN! Drejtuesit e institucioneve të Kosovës sërish janë takuar me diplomatët e Grupit të Konta
Moon: Rishikoni propozimin tim Unë shpresoj se qeveria e Prishtinës do ta konsiderojë propozimin tim, dhe këtë proces negociat
As grekët nuk e pranojnë propozimin e Nimic Jo vetëm maqedonasit, por edhe grekët nuk e pranojnë propozimin e ndërmjetësuesit ndërkomb
Cërvenkovski refuzon propozimin e ri për emrin Presidenti Branko Crvenkovski ka hedhur poshtë pakon e fundit të ofruar nga ndërmjetësi Metju Nimic
Nimic dorëzoi propozimin e ri për emrin Ndërmjetësi për kontestin e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Metju Nimic, në Nju Jork, ne
Thaçi kundërshton propozimin për beneficione të deputetëve Ende pa marrë formë zyrtare propozimi i Kryesisë së Kuvendit për beneficione shtesë pë
Prishtina hedh poshtë propozimin e Karl Bilt për mbetjen e UNMIK-ut në Kosovë edhe pas rikon “Në Kosovë nuk mund të ketë dy misione të ndara të mbikëqyrjes për një
Postet e zv/ministrave vonojnë propozimin për përbërjen e re qeveritare Zv/ministrat nga radhët e BDI-së prolongojnë dorëzimin në Parlament të propozimit për
Shkupi gati të pranojë propozimin "Maqedonia e Epërme" Gazeta greke "Elefteros Tipos" shkruan sot se në tryezën e negociatave për çështjen e emrit t
Maqedonia pranon propozimin per emrin Kreu shtetëror dhe politik në Shkup pas takimeve të sotme vlerësoi se propozimi i fundit i ndër
Maqedonia sot diskuton propozimin e fundit për emrin Liderët e katër partive më të mëdha politike sot në mesditë do të takohen pë
Ishinger: Treshja po përgatitë propozimin e quajtur "statusi neutral" "Treshja ndërkombëtare për statusin e Kosovës po përgatitet t'u paraqesë palëve nj&eu
Italia mbështet propozimin për pavarësi të mbikëqyrur të Kosovës Zëdhënësi i Ekipit, Skënder Hyseni, bëri të ditur se në takimin me shefin e diplomaci
Ahtisaari ka arsyetuar propozimin për pavarësinë e mbikqyrur të Kosovës Në selinë e OKK-së mbrëmë ka përfunduar rrethi i parë i konsultimeve lidhur me planin
Më 3 prill Këshilli i Sigurimit shqyrton propozimin e Ahtisarit Mbledhja e parë e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku do të shqyrtohet propozimi i Marti
Ahtisari paraqet propozimin për Kosovën para KS të OKB-së Kryenegociatori Marti Ahtisari do t’ua paraqesë sot shteteve anëtare të Këshillit të Sigu
Merrni pjesë në sondazhin "Si e vlerësoni Propozimin e Ahtisaarit?" Merrni pjesë në sondazhin e Albeu.com me pyetjen "Si e vlerësoni Propozimin e Ahtisaarit?". Ju mund t&eum
Ahtisaari i ka paraqitur Ban Ki Moon propozimin e tij për Kosovën Kryenegociatori Martti Ahtisaari i ka paraqitur në Paris shefit të OKB-së, Ban Ki Moon propozimin e tij p