999 rezultate për

propozimet

Rama çon propozimet për ministra tek Meta Kryeministri, Edi Rama ditën e sotme mësohet se ka çuar për dekretim në Presidencë emrat e 8 ministrave të rinjë si dhe
Mazhoranca rrëzon propozimet e opozitës për vetting në politikë Amendamentet e propozuara nga Partia Demokratike për vettingun në politikë janë rrëzuar në Kuvend. 52 deputetë të opo
Lë jashtë Patozin, Bregun dhe Boden, kush janë propozimet e Bashës Ditën e nesërme, PD do të votojë Këshillin e ri Kombëtar. Vetë Basha ka bërë dia propozime, ku vihet re se ka rikth
Nuk pritet zgjidhje nga negociatat në New-York Maqedonia dhe Greqia janë larg zgjidhjes së kontestit të emrit. Është ky qëndrimi i ish-ambasadorëve të kontaktuar nga A
Kocias qetëson situatën, pranohet një propozim për emrin Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë , Nikos Kocias po qëndron në SHBA, ku është takuar me sekretarin shtetëror ameri
Sela: Inkurajoj Ahmetin të thërras Tryezën e Përbashkët Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela ka theksuar se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti duhet të thirrë tryezën e partive shqiptare
Vjen ndryshimi "ekstrem" për vizat amerikane, e pabesueshme çfarë do të kërkohet Qeveria e Shteteve të Bashkuara planifikon të kërkojë historinë në mediat sociale nga gati secili që do të kërkojë të hy
Aplikuesve për viza amerikane do t’iu kërkohet historia në mediat sociale Qeveria e Shteteve të Bashkuara planifikon të kërkojë historinë në mediat sociale nga gati secili që do të kërkojë të hy
Emri, Shkupi dhe Athina nuk japin detaje për propozimet Përveç faktit se ekzistojnë dallime mes draftit të palës maqedonase dhe të asaj greke, as Shkupi e as Athina zyrtare nuk
Pesë propozimet e Greqisë për emrin Pasi shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocias zbuloi se propozim-marrëveshja është dërguar në Shkup, mediat greke mes të
Kontesti emrit, Zaev: Ja katër propozimet tona për Greqinë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka folur për agjencin Reuters rreth propozimeve që Maqedonia ka bërë për çështjen
Propozimet për emigracionin mbeten pezull Senati amerikan hodhi poshtë të katër propozimet për reformën e imigracionit që shqyrtoi këtë javë në diskutimet e përku
Andrea dhe Çipi i dorëzojnë Kumbaros propozimet në emër të 200 vetëve Kastriot Çipi dhe Ema Andrea janë zgjedhur përfaqësues të artistëve të cilët do të diskutojnë me Kumbaron për zgjidhjen
A do të thonit PO? Propozimet më të pazakonta për martesë (FOTO LAJM) Ndërsa Dita e Shën Valentinit po afrohet, shumë persona planifikojnë të dashurëve të tyre. Një seri fotografish qesha
Rrëfimi i modeles shqiptare:Më çmendën propozimet për martesë Armela Hyseni e BB9 tërhoqi shumë vëmëndjen këtë edicion për shkak të linjave të saj dhe fytyrës shumë tërheqëse. Mod
Këto janë 5 propozimet e Nimicit për emrin e Maqedonisë Greqia dhe Maqedonia mund të jenë afër fundit të mosmarrëveshjes së tyre prej një çerek shekulli lidhur me emrin zyrtar
Negociatat për emrin, propozimet mbahen të fshehta Të panjohura akoma mbeten propozimet për të cilat u negociua dje në Nju Jork mes negociatorëve dhe ndërmjetësit të OKB-s
Emri i ri i Maqedonisë, Qeveria greke nuk konfirmon propozimet e përfolura Qeveria e Greqisë as nuk konfirmon por as nuk e hedh poshtë dokumentin jozyrtar që dje qarkullonte nëpër mediat , sipas
Këto janë dy propozimet e përfolura për emrin e Maqedonisë Janis Butrais thotë se “Republika e re e Maqedonisë” ose “Maqedonia veriore” janë zgjidhje të pranueshme për kryeministr
VMRO vendos kushte të ndërsjellta për votimin e ligjeve Deputetët e opozitares maqedonase VMRO-DPMNE janë shprehur kundër propozimi të tre ligjeve të propozuara nga shumica par