999 rezultate për

propozime

Plas keq te ligjet, Murrizi flet ashpër: Boll bëtë si cuba! Ka pasur debate të forta sot në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku palët po diskutojnë lidhur me amendimet në Kodin Z
Fuga: 30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja Nga Artan Fuga 1. Ekonominë shqiptare e ka shkatërruar tej-popullimi i disa qyteteve kryesore, kryesisht i Tir
LISTA/ Mjekë, shkrimtarë e emra të njohur, emrat e propozuar nga demokratët për deputetë Dega më e madhe e demokratëve, Tirana ka propozuar edhe numrin më të lartë të kandidatëve për deputetë. Ajo që bie në
Tre ambasadorë mbërrijnë në zyrën e Bashës Ambasadorja Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman po zhvillojnë një takim në selinë blu me Lulzim Bashën për ta bindu
Përfundon pa marrëveshje mbledhja e Këshillit Politik Pas mbledhjes në një komunikim me mediat, përfaqësuesi i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi tha se Partia Socialiste nu
Leje Policisë për përgjime telefonike dhe filmime, zbulohen propozimet për ndryshimet në ligj Këshilli i Ministrave ka propozuar disa ndryshime në ligjin për Policinë e Shtetit, të cilat priten të kalojnë në komisi
"Të ndalohet edhe s*ksi", Fuga ka disa propozime ndaj Ramës Pedagogu Artan Fuga ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama ditën e djeshme që deklaroi se nga muaji Tetor i kë
HOROSKOPI/ Do të ketë propozime emocionuese, gjithçka tjetër do të shkojë ashtu siç pritej Dashi Guximi dhe vullneti i mirë me siguri nuk do ju mungojnë ditën e sotme, kështu që mundësi të reja nuk do mungojë
Filipçe me propozime të reja për fundjavën Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi sëë bashku me Komisionin për Sëmundje ngj
''5 vite burg'': Miratohen ndryshime në Kodin Penal, merren në konsideratë propozimet e Metës Parlamenti shqiptar miratoi ndryshimet në Kodin Penal me 89 vota pro, 12 kundër dhe 1 abstenim. Në seancën e zhvillua
Rregullat për karantinën mund të forcohen: Burg deri në 15 vjet Rregullat për ruajtjen e distancës sociale mund të ashpërsohen. Deputetet e mazhorancën, Eglantina Gjermeni dhe Klotilda
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj
Kriza e koronavirusit, hotelierët me propozime për zbutjen e pasojave Oda turistike -hotelierike e Maqedonisë sot do t’i paraqesë qëndrimet dhe propozimet e saj për zbutjen e pasojave nga ko
Chiellini 3 propozime shokëve të ekipit për redukimin e pagave Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini ka thirrur skuadrën për të ndërmarrë një veprim, në një moment shumë të vështir
Basha thirrje Ramës: Shqyrto pa humbur kohë propozimet e PD-së, situata emergjente kërkon masa konkrete Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një postim ku vlerëson propozimet e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, për
Meta thirrje Ramës: Jemi në emergjencë, mirëprit e studio të gjitha propozimet Presidenti Ilir Meta i ka bërë sot thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos i anashkalojë propozimet e bëra për të menax
''Deti nuk është bërë kos'', Rama u përgjigjet propozimeve të PD Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot një tjetër përgjigje lidhur me propozimet e bëra për situatën e emergjencës nga koron
Rama injoron propozimet e opozitës dhe nuk i ndahet Bashës: 7x7 bëjnë 42, fli o xhan fli! 8 propozimet e Bashës sot për qeverinë kanë marrë një përgjigje ironike nga kryeministri Rama. Ky i fundit ka shkruar
E quajti maskarallëk, Rama pranon një nga propozimet e Bashës për pensionistët Situata e krijuar në vend nga pandemia e koronavirusit vazhdon të mos i sheshojë divergjencat politike maxhorancë-opozit
Reforma Zgjedhore, zbardhen propozimet e reja të PD Tryeza e Reformës zgjedhore mblidhet sërish këtë të martë në kuadër të takimeve për diskutimin e planit të punës të përc