999 rezultate për

propozim-ligj

A do të amnistohen vetëm deputetët e VMRO-DPMNE? Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka mohuar se me propozim-ligjin për amnistim të veprave t
Suedi, propozim-ligj për ndalimin e bërjes së fëmijëve synet Politikani suedez Richard Jomshof propozoi të miratohet një ndalesë për synetimin e fëmijëve në Suedi, raporton Anadolu
Ndryshimet në Ligjin për armë kalojnë në lexim të parë në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri Propozim-ligji për ndryshime dhe plotësime në Ligjin për armë, i cili është me flamur evropian, sot kaloi në lexim të pa
Sot pyetjet e deputetëve në Kuvend, VMRO bojkoton seancën Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta mbajë seancën e 29-të në rend dite të së cilës janë pyetjet e deputetëve
Debat për amendamentet për ligjin e gjuhëve Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane, në mungesë të opozitës, duhet ta mbajnë debatin për amendamentet për Propoz
VMRO kërkon që propozim-ligji për gjuhët të kthehet në parlament nga fillimi VMRO-DPMNE insiston që propozim-ligji për gjuhët duhet të kthehet në procedurë parlamentare që nga fillimi. Ata prete
Shtyhet leximi i dytë për propozim-ligjin për gjuhët në Maqedoni Seanca që ishte planifikuar për nesër në orën 15:00 për ligjin për gjuhët, është shtyrë njoftojnë nga Komisioni për Çësh
Kuvend, votohet nevoja për miratimin e ligjit për gjuhët Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë duhet të votojë për nevojën për miratimin e Propozim-ligjit për përdor
Kuvend, vazhdon debati për ligjin për gjuhët Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për Propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve në lexim t
VMRO-DPMNE: Do të dorëzojmë propozim-ligj për rritje të pensioneve Në konferencë për shtyp, deputeti i VMRO-DPMNE informoi se deputetët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë” nesër do të
Shtyhet për ditën e nesërme debati për përdorimin e gjuhëve Mbledhja e katërt e Komisionit për Çështje Evropiane në të cilën është duke u shqyrtuar propozim-ligji për përdorimin e
VMRO kërkon tërheqjen e pr/ligjit për shqipen VMRO-DPMNE kërkon të tërhiqet propozim-ligji për gjuhën shqipe dhe të kalojë në debat publik. Sipas tyre është shkelur k
Fillon diskutimi për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve Propozim-ligji i ri për gjuhët sot është në lexim të parë para Komisionit për çështje evropiane në. Propozim-ligji është
Pas Zvërlevskit në rend gjuha shqipe, Xhaferi: Propozim-ligji para deputetëve më 13 shtator Propozim ligji për përdorimin e gjuhëve më 13 shtator do të jetë përpara deputeteve. K ryeparlamentari, Talat Xhaferi
Qeveria i jep dritë jeshile propozim-ligjit për rritjen e pagës minimale Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbrëmë në seancën e 19-të e ka miratuar propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të
Ja propozim-ligji i ri për përdorimin e gjuhës shqipe në gjithë territorin e Maqedonisë (Dokument) Draft dokumenti për përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe që po përgatitet nga grupet e punës të partive politike sheh zbat
Ky është propozim-ligji i ri për përdorimin e gjuhës shqipe në Maqedoni (FOTO LAJM) Draft dokumenti për përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe që po përgatitet nga grupet e punës të partive politike parashiko
Takimi i liderëve, Sela: Harmonizuam qëndrimet për propozim-ligjin e gjuhës “Aleanca për Shqiptarët” dhe Bashkimi Demokratik për Integrim zhvilluan sot takimin e radhës në kuadër të tryezës së për
LSDM kërkon seancë kuvendore për mbrojtjen e dëshmitarëve dhe PSP-në Grupi parlamentar i LSDM-së dhe opozita e bashkuar kanë dorëzuar në kuvendin e Maqedonisë një kërkesë me anë të së cilës
Seanca të tre komisioneve kuvendore Në Kuvendin e Republikë së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë komisionet për çështje evropiane, për politikë të jashtme