999 rezultate për

propagandistike

Hartat propagandistike që ndezën luftërat e shekullit të 20 (FOTO LAJM) Martat që realizohen për të bindur publikun në kohë konflikti mund të jenë të bukura, të tmerrshme, për të qeshur dhe in
Shillegov: VMRO po përdor deklaratën e shqiptarëve për qëllime propagandistike Deputeti i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Petre Shillegov ka theksuar se ka një deklaratë të përbashkët të part
Gjermania akuzon Rusinë se po bën luftë propagandistike me lajme të rreme Ministri gjerman i financave Wolfgand Schaeuble tha se Rusia po bën "luftë propagandistike", duke përdorur lajme të rrem
Trondit këshilltari i Thaçit: Qeveria serbe po kujdeset për titujt e gazetave në Serbi (FOTO LAJM) Këshilltari i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë Serbia po "kujdeset" për titujt e gazetave serbe, pasi disa
VMRO-DPMNE shpërndan fletushka propagandistike në Radishani të Shkupit Vëzhguesit e BIRN kanë raportuar se mëngjesin e sotëm në Radishani të Shkupit janë shpërndarë fletushka propagandistike
Beteja propagandistike e Moskës në Ballkan Mediat shtetërore ruse si Sputnjik dhe RT po zgjerojnë ndikimin në pjesët e banuara me serbë në Ballkan, shkruan agjenci
Incident parazgjedhor, dëmtohen afishet e BDI-së Fushata zgjedhore ka nisur të nxehet dhe të kalojë edhe në dëmtime të materjaleve të fushatës. Bëhet fjalë për një su
Ja arsenali i snajperëve të ISIS (FOTO LAJM) Luftëtarët e ISIS kanë publikuar disa foto tronditëse nga fronti i luftës të aresenalit të tyre me armë snajper, si dhe
Kishin planifikuar sulme për Vit të Ri, arrestohen 2 persona në Belgjikë Policia belge ka arrestuar dy persona të dyshuar për planifikim të sulmeve terroriste në Bruksel gjatë natës së ndërrimi
Mustafa akuza qeverisë: Përdori RTK- në për qëllime propagandistike Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa akuzoi qeverinë se e ka
AAK: Mbledhja e dy qeverive, për qëllime propagandistike Zyrtarë të AAK-së thonë se takimi i përbashkët midis Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, është më shumë propagan
Një fushatë propagandistike Prej disa ditësh Partia Socialiste ka nisur një fushatë propagandistike që ka në qendër fi