999 rezultate për

pronaret

Agron Shehaj: Kush janë pronarët e inceneratorit të Tiranës, e njëjta vjedhje si tek Unaza e Re Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka bërë një deklaratë të fortë përsa i përket inceneratorit të Tiranës,
Drejtori sportiv akuzon ish-pronarët kinezë për borxhet: Ishim aq keq, sa pranuam përjashtimin nga Europa Pas largimit të Silvio Berlusconit, mendohej se kinezët do të ishin shpëtimi i Milanit. Megjithatë Yonghong Li e mba
Pronarët e automjeteve me targa KS duhet t'i ndërrojnë me RKS (FOTO LAJM) Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me a
Pronarët e Man City blejnë klubin e 10 (FOTO LAJM) Sheikët arabë, “City Football Group”, të cilët kanë në pronësinë e tyre klubin e njohur anglez, Mançester Siti, duket se
"Një martohet e 100 tërbohen", sërish gjoba të majme për pronarët e lokaleve Janë ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë, administratorë dhe pronarë të 5 subjekteve në Durrës dhe Krujë dhe me mbyllje ak
Ushtruan aktivitet në lokalet e tyre në kundërshtim me aktin normativ, e pësojnë keq dy pronarët e lokaleve Dy pronarë subjektesh janë gjobitur me nga një milionë lekë gjobë për shkak se kanë ushtruar aktivitet në lokalet e tyre
Shkelën protokollet e sigurisë, e pësojnë pronarët e 4 lokaleve Ne vijim te kontrolleve për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19,
Lokalet e natës mbushur me njerëz, gjobiten pronarët Procedohet penalisht pronari i një lokali, për veprën penale “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjend
Prishën qetësinë publike, e pësojnë dy pronarët e lokaleve në ish-Bllok (VIDEO) Policia e Tiranës ka prceduar penalisht dy administratorë lokalesh, për veprën penale "Prishja e rendit dhe qetësisë pub
Transformimet mahnitëse të shtëpive, si i kanë realizuar vetë pronarët (FOTO LAJM) Nuk ju nevojitet që të jeni profesionistë që të bëni ndryshime marramendëse në shtëpinë tuaj. Madje me pak vullnet d
Pronarët nuk e paguan gjatë pandemisë, kamarieri u zbraz kasën e lokalit Një kamarier është vendosur nën hetim se ka kryer vetëgjyqësi për pagën e luftës, e quajtur e tillë nga kryeministri Edi
Pronarët e bizneseve në Velipojë nuk lejojnë ndërhyrjen e IKMT: Ne nuk jemi serbë Prej ditës së djeshme ka nisur një aksion masiv në Velipojë për pastrimin e vijës bregdetare nga ndërtimet pa leje.
Thirrja e biznesmenit që rrezikon t'i prishet biznesi: Po më hiqni bukën e fëmijëve Inspektoriati i Kontrollit dhe Mbrojtjes së Territorit, ka ndërmarrë një fushatë për prishjen e disa ndërtimeve pa leje
Si i zbulua rrjeti i prostitucionit në Kavajë, masat e sigurisë për 2 pronarët dhe 5 punonjëset e s*ksit Dy pronarë hotelesh janë vënë dje në pranga nga Policia e Kavajës për përshtatje të ambienteve për ushtrim prostitucion.
Policia shkul çadrat në bregdetin e Durësit, gjobiten pronarët Policia e Durrësit ka shkulur me forcë, çadrat dhe shezlongët që ishin vendosur në breg të detit si dhe ka gobitur prona
Dënimi i ekipit të Guardiolës nga UEFA, pronarët e Mançester Sitit do të blejnë një tjetër klub europian Mançester Siti ka qenë një nga klubet që ka investuar më shumë në vitet e fundit, kjo për shkak se në pronësinë e tyre j
Pronarët e Man City blejnë klubin e nëntë (FOTO LAJM) Kompania që ka në pronësi Manchester Cityn pritet të shtojë klubin e nëntë në listë, duke blerë klubin belg të kategoris
Rama u bëri thirrje të denoncojnë pronarët, 12 punëtorë i përgjigjen 12 punëtorë i janë përgjigjur thirrjes së kryeministrit Rama dhe kanë denoncuar pronarët e tyre të cilët i mbajnë në pun
Pronarët e Manchester City gati të blejnë klubin e 9, shpresojnë të mbyllin marrëveshjen me klubin francez Pronarët e Manchester City shpresojnë që ta blejnë një klub të ri, që do të jetë i nënti që ata janë pjesë e aksionarëve
Rama paralajmëron pronarët: Task-Forca do kontrollojë çdo biznes Kryeministri Rama ka kujtuar edhe njëherë bizneset se nëse kanë të drejtën për të qëndruar hapur, duhet të kenë vërtetim