999 rezultate për

promovimin

Letra e Presidentit, ambasadorët e OSBE marrin vendim për Shqipërinë Tirana do të presë në fund të muajit tetor Konferencën Mesdhetare të OSBE-së, me 57 vendet anëtare dhe me pjesëmarrjen e
Çmenduri, a e dini sa fiton Kim Kardashian nga një postim në Instagram? (FOTO LAJM) E keni menduar që me një copy-paste në Instagram të fitoni 500 000 dollar? Kaq duket se ka fituar Kim Kardashian nga mar
Maqedonia nënshkruan bashkëpunim ekonomik dhe tregtar me Rusinë Për avancimin e bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar mes Maqedonisë dhe Rusisë, janë dakorduar sot ministrat e Bujqësisë,
Italia nënshkruan marrëveshjen e përfshirjes së të huajve në futbollin e saj Ministria italiane e Brendshme njoftoi sot se kishte nënshkruar ne Federatën e Futbollit një marrëveshje bashkëpunimi pë
Presidenti Thaçi merr mirënjohje për promovimin e harmonisë fetare Presidenti i Kosovës, priti në takim Peshkopin Efraim M. Tendero, Sekretar i Përgjithshëm i Aleancës Ungjillore Botërore
Shqipja ende pa u votuar, qeveria do të ndajë mjete për promovimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e saj të 26-të, miratoi disa masa për përmirësimin e gjendjes së gjuhës maqedonase, të c
Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para operatorëve britanikë Tur operatorë dhe agjenci turistike nga Britania u njoftuan me kapacitetet turistike dhe potencialet e Maqedonisë në ngj
Rama i kujton Vuçiçit momentin e dronit: Thash se më vdiqe para syve Kryeministri Edi Rama që udhëtoi dje drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit, pjesë të
Do shokoheni nga modeli i ri i flokëve i Zaloshnjës (FOTO) Sezoni i ri e ka gjetur analistin Eduard Zaloshnja me një “look” tërësisht të ri. Zaloshnja ka surprizuar duke ekspe
Selimi: Nuk mjaftojnë vetëm arrestimet për të luftuar ekstremizmin Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka deklaruar
Artistë dhe intelektualë mblidhen te Bedër për promovimin e vlerave të bashkëjetesës dhe tolerancës Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër,
Serbia e pranon humbjen me Kosovën për UNESCO-n Krerët shtetërorë të Kosovës që me vete kanë marrë edhe shumë zyrtarë me rastin e 70-vjetorit të Asamblesë së Përgjithsh
Serbi i dronëve: Doja të promovoja Shqipërinë Dragan Trifunoviç, shtetasi serb i ndaluar në pikën kufitare të Qafë-Thanës me dy dronë tregon eksperiencën e tij në pik
Veseli synon promovimin e Kosovës në Amerikën Latine Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se promovimi i Kosovës në vendet e Amerikës Latine është një n
Mbahet edicioni i 6-të i programit artistik "Simfonia e Jetës" (FOTO LAJM) Qendra Kulturore “Horizontet e Reja” në bashkëpunim me Universitetin Epoka dhe Kolegjet Turke organizuan të dielën në mb
Art me Messin, kuadroja shitet për 428 mijë € (FOTO) Dje doli në shitje, në galerinë e arteve Sotheby’s të Londrës, një nga kuadrot mbi futbollistin Lionel Messi, i krijuar
CR7 e Rodriguez në promovimin e librit të Jorge Mendes (FOTO LAJM) Yjet e Real Madrid Cristiano Ronaldo dhe James Rodriguez kanë marrë pjesë në promovimin e librit të ri të super-agjentit
Fullani harron gjyqin, shfaqet në festën e Fevziut (FOTO LAJM) Evenimentet duket se janë pjesë e pandarë e axhendës së tij, pavarësisht faktit se ai akuzohet për vjedhjen në BSH. Kjo
Irina Shayk shkëlqen në promovimin e filmit “Hercules” (FOTO-LAJM) Irina Shayk ka një trup për t’u pasur zili. Me një fustan të gjatë dhe të ngushtë pas trupit, e dashura e Kristiano Rona
Stone shet rrobat për promovimin e paqes Aktorja Sharon Stone, ndihmon të rinjtë për promovimin e paqes. Ajo ka nxjerrë në shitje disa prej rrobave të saja të rë