999 rezultate për

prokurorja

Regjistrohet kandidatja e dytë për Kryeprokurore Fatjona Memçaj ka dorëzuar kërkesën pranë KLP për Prokurore e Përgjithshme. Prokurorja e Gjykatës së Apelit të Tiranë
Badigardi i Arta Markut hedh si leckë gazetarin e Klan Plus (VIDEO) Ka qenë një skenë e turpshme ajo me të cilën u përballen sot gazetarët që u interesuan tek Kryeprokurorja Arta Marku mbi
Prokurorja nxjerr për herë të parë një detaj: Selën e ka shpëtuar një shqiptar me emrin Toni "Ziadin Selën e ka shpëtuar dikush nga protestuesit, e pastaj ka ardhur Abdulfeta Alimi”, kjo deklaratë e shefes së Prok
Janeva apel deputetëve: Votoni që të jemi të sigurt Prokurorja speciale publike, Katica Janeva apelon që deputetët në Kuvend të votojnë për miratimin e Ligjit të ri për Pro
"Vettingu një proces i korruptuar", prokurorja e shkarkuar letër ndërkombëtarëve Ish prokurorja Atoneta Sevdari e shkarkuar pak ditë më parë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka thyer heshtjen duke dërg
Prokurorja kërkon të dënohet Menduh Thaçi dhe Mijallkov Sot në mëngjes në Gjykatën Penale të Shkupit, prokurorja Fatime Fetai i tha fjalët përfundimtare në rastin “Titanik 2”.
"Tmerr i të korruptuarve", Prokurorja kroate takon kreun e KLP Prokurorja speciale e USKOK, Tamar Laptosh ka zhvilluar një takim me kreun e KLP-së Gent Ibrahimi. Tamar Laptosh ësht
Fundosi Sanaderin në Kroaci, vjen në Shqipëri prokurorja e "hekurt" Tamar Laptosh, prokurorja që hetoi dhe dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader dhe ish-zv/kr
“Titanik 3” në rigjykim, shkak prokurorja Gjykata e ka pranuar kërkesën për ndërrim të gjykatëses Ola Ristova në gjykimin për “Titanik 3”. Kërkesën e ka dërguar R
110 milion lekë në 13 vjet, kryeprokurorja e Krimeve të Rënda sot para vettingut (FOTO LAJM) Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela do të përballet sot me vetingun. Si ka ndryshuar
S'ka ndryshime thelbësore në aktakuzë për ngjarjet në Kuvend “Akuza për rastin e “27 Prillit” nuk ka pësuar ndryshime thelbësore dhe ngelet e njëjta vepër penale”, këtë e tha sot pë
Tragjike, vdes edhe polici i plagosur gjatë grabitjes së bankës (FOTO LAJM) Polici i plagosur në Istog ka vdekur para pak çastesh. Lajmi është konfirmuar edhe nga prokuroria. Pasditen e sot
Prokurorja Ruskovska: Gruevski u arratis në mënyrë legale Prokurorja e parë e Prokurorisë për Krim të Lartë dhe Korrupsion, Vilma Ruskovska në emisionin e mbrëmshëm të televizion
E transferoi në Pukë, kush është prokurorja që paditi Arta Markun Prokurorja e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj mesohet se ka paditur kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Padia
Prokurorja shqiptare nuk ndalet, këta janë personat e tjerë vip që po hetohen Prokuroria Publike për përndjekjen e veprave penale të cilat lidhen dhe të cilat dalin nga përmbajtja e ndjekjes joligjo
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna
Prokurorja shqiptare kërkon arrestimin e Gruevskit Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot u vonua në seancën gjyqësore për rastin “Dhuna në Komunën Qendër” dh
Prokurorja shqiptare që i tmerroi me çekiçin e drejtësisë Gruevskin dhe Jankullovskën Pas shqiptimit të aktgjykimit për lëndën “Tanku” kundër Gordana Jankulloskës, e cila u dënua ma gjashtë vite burg, proku
Prokurorja e Apelit Shkodër rrëzohet edhe në KPA, shkarkohet Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i for
Prokurorja jep detaje për viktimën që u vra te Shërbimi Sekret Prokurorja e Përgjithshme në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, Besa Limoni është duke u marrë me hetimet rreth vrasje