999 rezultate për

prokurorit

Vrau me plumb në kokë motrën për çështje nderi, shpallet në kërkim ndërkombëtar 37 vjeçari Një refugjate siriane 28 vjeçare është gjetur e vrarë me një plumb në kokë në banesën e saj në Belgjikë. Një nga vëllezë
Atentati i bujshëm ndaj prokurorit Ndoja, përfundojnë hetimet SPAK përfundon hetimet për atentatin ndaj prokurorit, Arjan Ndoja në Shkozet të Durresit, më 1 nëntor 2019. Redjan R
Krerët e OVL të UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, dy krerët e OVL të UÇK-së pritet të dalin sot para Gjykatës në Hagë. Seanca pritet
Vëllai, thikë motrës 12-vjeçare për sallatën në Greqi, halla kërkon kujdestarinë e vajzës Halla e 11-vjeçares shqiptare që u qëllua me thikë nga vëllai 12-vjeçar në ishullin Rodos të Greqisë ka kërkuar kujdesta
Detaje të reja nga eliminimi i 25 vjeçarit, çfarë i gjeti me vete policia Të tjera detaje bëhen me dije nga ana e policisë lidhur me operacionin ku ka mbetur i vrarë një i ri mes kryeqytetit.
Fillojnë hetimet për vdekjen e Diego Maradonës, ka dyshime në stafin e ambulancës Kanë filluar hetimet në Argjentinë rreth vdekjes së Diego Maradonës në të mërkurën e kësaj jave në moshën 60-vjeçare.
Hetimi ndaj ish-kryeprokurorit Llalla, Kim: Është ende një zyrtar non grata Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas vendimit lidhur me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla qw u shpall i pandeh
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në 2022-shin Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep
Shtyhet seanca ndaj ish-prokurorit Adriatik Llalla Shtyhet sërish seanca ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Në seancën e sotme pritej që gjykata të njihe
Maqedonia e Veriut drejt fundit të kapaciteteve në spitalet COVID Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Kanal 5 se sot janë pranuar pacientët e parë me koronavirus në spitalin m
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, mbeten në burg Rraja dhe Halilaj Prokuroria e Posaçme ka kërkuar shtyrjen me tre muaj të hetimeve të dosjes së tentativës për vrasje të prokurorit të Pro
A i është bërë presion Prokurorit të Përgjithshëm? Si përgjigjet Olsian Çela Olsian Çela, kreu i Prokurorisë së Përgjithshme, deklaron se nuk ka qenë aspak e lehtë detyra në krye të institucionit t
Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Nasim Haradinajn Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë detaje për arrestimin e nënkryetarit të OVL UÇK, Nasim Haradinajt. Përmes
"Kishte favorizuar persona nën hetim", shkarkohet prokurorit i Fierit Kolegji i Apelimit ka larguar përfundimisht nga sistemi prokurorin e Fierit, Fatmir Lushi. Pas shkarkimit nga Komisioni
Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoj, Gjykata e Lartë s’pranon rekursin e Redjan Rrajes Redjan Rraja, i dyshuar si atentatori kryesor mbi automjetin e prokurorit të Durrësit Arjan Ndoj, me një të vrarë dhe dy
75-vjeçari vdes nga COVID-19 në Kosovë Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka njoftuar për vdekjen e një 75-vjecari nga kjo komunë, i cili ishte i pre
Katër ditë u mor në pyetje, çfarë deklaroi Thaçi para prokurorit në Hagë? Pas katër ditësh, ka përfunduar intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Zyrën e Prokurorisë së Specializ
Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë: Do të rikthehem sërish! Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar
Gjendet një person i pajetë në Rahovec Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Rahovec. Sipas policisë