999 rezultate për

prokurorise

Një muaj në burg pa asnjë faj, i riu i arrestuar për atentatin e bujshëm sot merr lirinë Dhe pse u arrestua me bujë për atentatin me dy viktima në Lac, ku u vranë biznesmenët Bujar Lika dhe Paulin Marku, i riu
Hetimet e prokurorisë për trukim nisën pas informatës së kryetarit të FFK-së Kryetari i Këshillit Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe Dukurive Negative në ngjarjet sportive, Bes
Sandër Lleshaj nuk ndalet: Përgjime policore të shqiptarëve, pa lejen e Prokurorisë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur sot nga Kakavija, për projektligjin, që lejon policinë të kryeje përgjime
Kërcënoi me armë të renë për një vend parkimi, arrestohet 57 vjeçarja nga Durrësi Policia ka arrestuar një 57-vjeçare me iniciale N.P. banuese në Hamallaj pasi ka kërcënuar me armë A. K., 29 vjeçe, banu
Plagosi pronarin e shtëpisë ku shkoi për të vjedhur, arrestohet autori Arrestohet personi që tentoi të vjedhë një banesë në Kameras të Fushë Krujës. Në pranga ka rënë 47-vjeçari A.S, i ci
Ekzekutimi dhe djegia e Qerim Kelmendit, dosja i kalon Prokurorisë Speciale Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës hetimin e rastit të vrasjes së ish-luftëtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi i c
Tjetër aksion në Pejë, konfiskohen edhe 1500 kg mish Sonte në Pejë janë bastisur disa lokacione nga Policia e Kosovës me kërkesë të Prokurorisë Themelore. Gjatë këtij aks
"Laboratori i falsifikimeve", Gjykata liron dy nga të arrestuarit Gjykata Penale e Tiranës liron nga qelia 2 nga 6 personat e arrestuar dje për falsifikimin e dokumentave, kartave të ide
"TURP", presidenca reagon pas konferencës së Prokurorisë: Padrejtësia ka arritur majat Pas deklaratës së ministres së Drejtësisë në konferencën e Prokurorisë, ka reaguar dhe presidenca. Zëdhënësi i President
Arrestohet Henri Çili Policia ka arrestuar në orët e para të ditës së sotme botuesin Henci Çili. Blutë e Tiranës kanë zbatuar një urdhër t
Çmime stratosferike për maska e higjenizues, cili është veprimi i Prokurorisë Prokuroria e Tiranës ka nisur hetim për abuzimin e farmacive për rritjen e çmimeve të maskave dhe produkteve të tjera të
PD kërkesë prokurorisë: Në ç’fazë janë hetimet ndaj deputetit të PS-së? "PD ka kërkuar informacion mbi fazën ku ndodhen hetimet dhe nëse Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, p
Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë Kryeprokurorit Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka patur sot një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt.
Shkon në 5 numri i të arrestuarve për eliminimin e Jan Prengës Shkon në 5 numri i të arrestuarve në lidhje me pengmarrjen, me pasojë vdekjen e shtetasit J. P. Sektori për Krimet e
Kush është "Doktori" që kontrollonte nga Spanja rrjetin e kokainës me vlerë 50 mln euro (FOTO LAJM) Një skenar i denjë për filmat e Hollivudit ishte taktika që ndoqi prokuroria e Atikës për të gjurmuar përmes personave t
Furnizojini policët me drogë për qentë: Zbulohet shkresa për prokurorët (FOTO LAJM) Policia kap me dhjetëra kilogram hashash por nuk ka drogë për të stervitur qentë e saj. Abc News ka arritur të sigur
"Dosja 184 duhet të transferohet në SPAK”, PD i kërkon informacion zyrtar Prokurorisë Partia Demokratike i kërkoi informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës për dosjen 184, të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër,
Caktohet drejtuesi i përkohshëm i Prokurorisë së Apelit në Gjirokatër Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është caktuar drejtuesi i përkohshëm i Prokurorisë së Apelit G
Dyshimet e prokurorisë, Selam Shimshek u spiunua kur do kalonte kufirin Avokati i Selami Shimshek ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Gjykata ka pranuar kërkesën e avokatit të Shimshek dhe ka shty
Pas Shkodrës, Vorës dhe Vaut të Dejës, PD nxjerr një tjetër emër dhe i nis shkresë Prokurorisë Partia Demokratike ka nisur një kërkesë zyrtare ndaj Prokurorisë ku të verifikohet e kaluara e Kryebashkiakut të Mallaka