999 rezultate për

prokurorise

Zbardhet atentati me tritol në Kamzë, arrestohen 3 shtetas Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në Kamzë ku ndodhi një atentat me eksploziv dhe u gjymtua një shtetas. Burimet
I dënuar me burg për "trafiqe", kapet i kërkuari nga Kruja Një shtetas, i cili ishte dënuar me 2 vite e 4 muaj burg për trafikim lëndësh narkotike u arrestua sot nga policia. L
KLP zbulon kush janë drejtuesit e rinj në prokuroritë e rretheve Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar sot krerët e katër prokurorive të rëndësishme në Shqipëri. Në mbledhjen e z
Arrestoi gjyqtaren Hoxha dhe 13 zyrtarë të tjerë, kush është prokurori që nuk iu tremb syri Ditën e sotme ka bërë bujë operacioni që çoi në pranga gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe 13 zyrtarë të tjerë në Krujë. Po
Masakra e Elbasanit ku u vranë tre vetë, gjithçka ndodhi në atentatin e bujshëm Pak ditë më parë është shpallur në kërkim Mikael Qosja nga Elbasani pasi dyshohet si "truri" pas atentatit ndaj Endri Al
Vendet e lira te Këshilli i Lartë i Prokurorisë, 4 prokurorë garojnë për një pozicion Nis sot votimi për zgjedhjen e prokurorëve më rang vendi për 2 vende të lira si Anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokuro
DETAJET/ Vrasja e dy biznesmenëve në Laç, të afërmit e Lamajt: Gjakun e ke tek ne! Dosja e Prokurorisë prej 15 fashikujsh për vrasjen e dy biznesmenëve në Laç ka edhe disa detaje interesante mbi tentativ
Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesë
Zbardhet shuma që iu grabit ditën e djeshme kambistit në Korçë Ditën e djeshme, tre persona të maskuar kanë grabitur banesën e një kambisti në lagjen nr. 1, Korçë. Mësohet se shuma e
Tritol objektit në ndërtim, arrestohet 21 vjeçari në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 21 vjeçar i cili akuzohet si autori i dyshuar për vendosjen e një sasie lënde pla
U arrestua pas sherrit me djemtë, zbulohet kërkesa e prokurorisë për ish-gjyqtarin Malaj Prokuroria e Tiranës do kërkojë masën e sigurisë arrest shtëpie për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, në
Rrëmbehet i riu në Bulqizë, mbahet peng për orë me radhë në garazhin e makinës Një 37-vjecar është arrestuar nga policia e Bulqizës, pasi dyshohet se ka marr peng për disa orë një 22-vjeçar. I ar
Lleshaj kërkon rivotimin e ligjit për Policinë e Shtetit: Meta nuk i ka lexuar të gjitha nenet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka diskutuar dekretin e presidentit për ligjin në Policinë e Shtetit, ku sipas tij,
Prodhonin bomba me telekomandë, vihen në pranga dy të rinj në Lezhë Dy persona janë arrestuar në Lezhë pasi akuzohen për prodhim dhe trafikim të bombave me telekomandë. Sipas Policisë
38 kilogramë "bar" në makinë, e pëson 44 vjeçari Policia e Krujës ka arrestuar një 44-vjeçar pasi po transportonte me makinë 38 kg kanabis. Në kuadër të operacionit t
Meta cakton datën për shortin e zgjedhjes së KED Shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të KED-së që do të funksionojë përgjatë vitit të ardhshëm do të hidhet më datë 4 dh
Shante dhe rrihte prindërit, arrestohet tropojani Një 33-vjeçar, banues ne Tropojë ka rënë në pranga, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij
"Heshtja shton dyshimet", ish-deputeti i bën thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut për viktimat e COVID-19 Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia ka bërë një deklaratë ku i kërkon Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit
Shkarkohet nga detyra kreu i prokurorisë së Apelit në Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e prokurorisë së Apelit në Shkodër, Brahim Dragjoshi.
Vrau babë e bir 8 vite më parë, kapet "killeri" i Elbasanit Blutë e Elbasanit kanë arrestuar një 28- vjeçari, i cili akuzohet se bashkëautori i një ngjarje të rëndë që ka ndodhur n