999 rezultate për

prokurorine

Qeveria deklarohet për Prokurorinë Publike Definitivisht, për ne si Qeveri propozim Ligji për Prokuroria Publike që është përpiluar është zgjidhja më adekuate dhe
S'ka marrëveshje politike për Prokurorinë Speciale Takimi pesëorësh i punës në Ministrinë e Drejtësisë ku janë shqyrtuar amendamentet e partisë opozitare të VMRO-DPMNE-së
10 padi do të dorëzohen nesër në Prishtinë ndaj serbëve të dyshuar për krime lufte Zyra për mbledhjen dhe dokumentimin e krimeve të kryera gjatë luftës së fundit me seli në Gjakovë, nesër do t’i dorëzojë
"Urrejtje etnike" në Shkodër, Antiterrori përplaset me Prokurorinë Policia e Shtetit dhe anti-terrori kanë nisur në Gjykatë përplasjen e “brirëve” me Prokurorinë, pas dyshimeve te policis
Deputeti i VMRO-DPMNE habit me deklaratën tij për Prokurorinë Speciale Nëse kirjohet sistem i cili do të vlejë si garanci për të drejtat e njeriut dhe sundimin e së drejtës, unë do të mendoja
Prokuroria Speciale bashkohet me Prokurorinë Themelore Ministrja e Drejtësisë, Renat Deskoska mbrëmë në emisionin “Clik Plus” deklaroi se me ligjin e ri për Prokurorinë Specia
Kurti sulmon prokurorinë: Bën sikur nuk i njeh hajdutët e mëdhenj Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se dy brengat kryesore në Kosovë si papunësia e korrupsioni nuk janë
Ministri jep detaje për pajisjen që përgjonte prokurorinë Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski para mediave tha se do të hetohen detajet dhe do të verifikohet qëllimi
Vetëm një javë kohë për prokurorinë në dosjen e veteranëve Edhe një javë kohë i ka mbetur prokurorisë që ta dorëzojë të përmirësuar aktakuzën e njohur në opinion si “Veteranët “,
“Furtuna” në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, reagon Arta Marku Pas situatës së krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda Kryeprokurorja e vendit Arta Marku ka vendosur të reagojë.
Hape derën! Si plasi druri në Prokurorinë e Krimeve të Rënda Prej disa muajsh në Prokurorinë e Krimeve të Rënda mbizotëron tensioni me prokurorë që duan të ruajnë statuskuone e tyre
Arta Marku "internon" prokurorin e Tahirit në Pogradec Prokurorja e Pergjithshem ka urdheruar caktimin e perkohshem te prokuroreve Olsian Çela nga Prokuroria per Krime te Rend
Thaçi reagon për listat e veteranëve, thotë se mbështet prokurorinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për çështjen e korrigjimit të ku
AAK nuk merret me prokurorinë, sulmon rëndë Blakajn Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Ahmet Isufi e ka quajtur dezertor të drejtësisë, ish-prokurorin Elez Blakaj. Ky i f
OVL e UÇK-së dega në Drenas ka një këshillë për prokurorinë Organizata e Veteranëve të Luftës, dega në Drenas, ka reaguar lidhur me publikimin e një liste me emrat e rremë të veter
Gjyqtari Kalludra fajëson prokurorinë për lirimin e Sylës Gjyqtari i rastit të Azem Sylës, Beqir Kalludra ka folur në lidhje me lirimin nga arresti shtëpiak i të akuzuarit Azem S
Vetëhelmohet me ilaçe 20-vjeçarja në Lezhë Një 20-vjeçare ka tentuar ti japë fund jetës, duke konsumuar një sasi ilaçesh mjekësore. Pa aktit ajo u dërgua për ndihm
Del porta nga shinat, zë poshtë 11-vjeçarin në Kavajë Një fëmijë 11-vjeçar, ka përfunduar në spitalin e Kavajës. Shkak ka qenë dalja e portës së oborrit nga shinat dhe zënien
Hetimi i listave, Qeriqi dhe Haradinaj kanë një kërkesë për prokurorinë Prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili po hetonte mashtrimet me listat e veteranëve, ka dhënë dorëheqje g
I shiti tokën pa dokumenta, e denoncon Mashtrimet me shitblerje pronash të patundshme, nuk mungojnë. Më i fundit rast është denoncuar në Prokurorinë pranë Gjyk