999 rezultate për

prokuroria

Gjyqi për Shullazin, në pyetje biznesmeni Ylvi Beqja Krimet e Rënda bëjnë lëvizjen e radhës ndaj Emiliano Shullazit, i cili prej mëse 10 muaj mbahet në paraburgim bashkë me
Prokuroria sekuestron deklarimet e pasurisë së Alfred Pezës Pas takimit mes kreut te kontrollit të Pasurive, Shkëlqim Ganaj dhe prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, në orën
PASURIA/ Prokuroria hap hetimin ndaj Pezës për 3 akuza Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Mësohet se ish-gazetari
Pas Tahirit dhe Selamit, cili deputet tjetër i mazhorancës do humbë mandatin? Pas Dashamir Tahirit e Shkëlqim Selamit, një tjetër deputet i maxhorancës ka rrezik të humbasë mandatin. Nga hetimet e p
Malltezi-Balla, prokuroria pushon hetimet Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për Jamarbër Malltezin për të cilin gjatë verës, policia kufitare e Rinasit refe
Vrasje apo vetëvrasje për drogën në Shëngjergj? Prokuroria zbardh faktet Prokuroria e Tiranës dyshon se Besnik Pudja nuk është vetëvrarë, por është vrarë për motive që mund të kenë lidhje me dr
Skandali me 5 mld lekë i hidrokarbureve, prokuroria kërkon 38 vite burg për 6 të arrestuarit Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin për 6 persona, të akuzuar si të përfshirë në skemën mashtruese “Fullpet”, e cila i k
Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës ku
“Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt” Avokati serb, Toma Fila për agjencinë Tanjug, ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e
SKANDALI / Inxhinieri bërthamor dhe motra përgjuan mbi 18 000 njerëz, pjesë e masonerisë (FOTO LAJM) Policia italiane ka zbuluar një grup që spiunonte policinë, institucione të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës
Vrasësi i policit hesht në gjykatë, ja ndryshimi i madh i tij në pak muaj (FOTO LAJM) David Qosja, nën akuzë për vrasjen e efektivit të policisë Ardian Kodra, u braktis nga familja e tij edhe në seancën e p
"Arrest në burg" për Ergys Fasllinë, prokuroria: Do kryente sulm terrorist në ndeshjen Shqipëri-Izrael (FOTO) Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën "Arrest në burg" për Ergys Fasllinë. Ky shtetas do kryente sulme terroriste
Mbyllen hetimet për vrasjen e Ardit Gjoklaj, Prokuroria shpall fajtorët Hetimet për vrasjen e Ardit Gjoklajt brenda landfillit të Sharrës janë drejt mbylljet dhe mësohet se Prokuroria, do të d
Hetimi për lirimin e Lul Berishës kalon në Prokurorinë e Tiranës Prokuroria e Durrësit ka shpallur mos kompetencë lidhur me çështjen e Lul Berishës, njeriu që drejtoi për 10 vjet me rad
“Prokuroria kërkon fletëarrest për Vuçiç, Daçiç dhe Nikoliç” Teksa ka komentuar deklaratën e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, i cili kishte thënë se Serbia ka për t’i kërkuar zy
Prokuroria Kosovës lëshon urdhërarrest për 57 serbë të dyshuar për krime lufte Autoritetet e Kosovës kanë shpallur në kërkim 57 të dyshuar serbë për krime lufte në Kosovë gjatë viteve 1998-1999, kund
Kush janë 15 zyrtarët e lartë për të cilët Prokuroria kërkon shenjat e gishtave? Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar shenjat e gishtave për 15 zyrtarë të lartë në kuadër të ligjit të Dekriminalizimit.
Avioni “Piper” i rrëzuar në Ishëm do t’u kthehet pronarëve Avioni tip “Pper” i pilotit Guido Andrea Guidit, që u rrëzua në një pistë të improvizuar në grykëderdhjen e lumit Ishëm,
Molliqaj: Aktakuza për aktivistët e VV-së e montuar Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj, në një konferencë për shtyp ka thënë se aktakuza e ngritu
Prokuroria ngre padi për terrorizëm ndaj aktivistëve të VV-së Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se ka ngritur padi ndaj Atdhe Gashit, Frashër Krasniqit, Egzon Halitit dhe Ade
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".