999 rezultate për

prokuroret

Kaluan tre orë dhe ende s’ka vendim për Tahirin, dalin pamjet, çfarë po ndodh me prokurorët (FOTO LAJM) Vendimi për Saimir Tahirin ishte parashikuar të jepej në orën 16:00, por ndërkohë që kanë kaluar më shumë se tre orë tru
Një rrëfim i bëri "gropën", si e zbuluan prokurorët përfshirjen e Kristaq Lecit në ekzekutimin e komisar Cukut Dy muaj më parë vrasësi i komisar Artan Cukut, Mikel Shallari, i shpëtoi burgimit të përjetshëm pasi pranon krimi dhe st
Prokurorët e PSP-së kthehen në punë Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas pa
Akuza të rënda për prostitucion ndaj këngëtarit, këtë rradhë 2 vajza të mitura Prokurorët në Minesota kanë akuzuar këngëtarin R. Kelly për dy akuza prostitucioni dhe kërkesë për një vajzë nën moshën
Kush janë kryeprokurorët që KLP caktoi për Shkodrën dhe Përmetin Këshilli i i Lartë i Prokurorisë ka caktuar sot kryeprokurorët e përkohshëm në prokuroritë e Shkodrës dhe Përmetit. K
"Drejtësia e re", zbulohen rrogat e prokurorëve të SPAK-ut Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që
Dosjet u bënë gallatë politike, Arta Marku thotë se ka ardhur koha të mbyllen Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku është pyetur nw Kuvend për dy dosjet e bujshme “339” dhe “184”, që tregojnë vjedhj
U blenë votat: Prokuroria sekuestron materialet zgjedhore të Shijakut Dosja 339, Krimet e Rënda sekuestrojnë materialet zgjedhore 2017 të Shijakut. Prokurorët Mara e Prençi firmosën në d
KPK konfirmon rikonfirmon në detyrë Prokurorin e Saimir Tahirit Komisioni i pavarur i kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Marën. Mara është n
Përgjimet e "Bild", Rama: Prokurorët që nxorën sekretin hetimor do mbajnë përgjegjësi (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se prokurorët që kanë nxjerr sekretin hetimor do të mbajnë përgjegjësi. Duke f
Rama: Prokurorët shitën dosjen "339" tek opozita (VIDEO) Kryeministri Rama akuzoi prokurorët, sipas tij të frikësuar nga vettingu, për nxjerrje të sekretit hetimor të dosjes 339
Nis vetingu për prokurorët që do hetojnë korrupsionin Komisioni i Pavarur i Kualifikimit fillon këtë javë seancat dëgjimore ndaj kandidatëve për Strukturën e Posaçme Anti Kor
Zbulohen telefonat e grabitësve të Rinasit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka gjetur numrat e telefonit që dy prej autorëve po përdornin në momentin e grabitjes në a
"Do t'ju bëj Vettingun PD-ja", Basha i ashpër me prokurorët që dërguan Salianjin në gjykatë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të çuar për gjykim dosjen “Babalja”
SHBA: Reforma po ecën para, po këshillojmë prokurorët E ngarkuara me punë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka deklaruar sot se Reforma në Drejtësi po ecën p
O'Conell qorton prokurorët dhe gjykatësit: Nuk po luftohet korrupsioni Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, ka thënë se korrupsioni në Kosovë, sidomos ai i nivelit të lartë, nuk
Prokurorët pritet të kërkojnë zgjatjen e hetimeve për Tahirin Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shkuar sërish ditën e sotme në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda, i shoqë
Shqiptari habit edhe prokurorët italianë, 5 mijë telefonata ish-të fejuarës Kushdo që thotë se femrat flasin shumë e ka gabim. Të paktën këtë sugjeron arrestimi i një 44 vjeçari shqiptar, i cili u
"Keni trafikuar lajme", Tahiri sulmon prokurorët e Krimeve të Rënda Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri së bashku me avokatin e tij ka mbërritur sot të Krimet e Rënda për të ankimuar z
Gara për SPAK, kush janë 3 prokurorët që aplikuan sot Garës për të qënë pjesë e Prokurorisë Speciale Antikorrupsion (SPAK) i janë shtuar edhe tre prokurorë ditën e sotme.